WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Architecture of Radio – mapa satelitów, wież i routerów

Richard Vijgen stworzył aplikację, która w czasie rzeczywistym przekazuje informacje o niektórych emitujących sygnały obiektach, będących w pobliżu użytkownika w wybranym momencie.

Program nazywa się Architecture of Radio, a pierwsze pogłoski na jego temat pojawiły się już latem. Wtedy aplikacja okazała się niegotowa na komercyjne zastosowanie, jednak po poprawkach przeprowadzonych przez holenderskiego autora trafiła ostatecznie do sklepu Apple. Czym w ogóle jest opisywane oprogramowanie? Najprościej rzecz biorąc, wirtualną mapą, która pokazuje posiadaczowi, skąd dobiegają poszczególne sygnały. Ich źródłem mogą być wieże telefoniczne, routery Wi-Fi, a nawet satelity. Działanie Architecture of Radio w praktyce możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Łącznie w bazie danych znalazło się siedem milionów wież, dziewiętnaście milionów nadajników Wi-Fi oraz setki satelitów krążących wokół Ziemi. Pomysłodawca zaznacza, że dane dotyczące położenia poszczególnych elementów a przede wszystkim wygląd fal nie muszą być w stu procentach zgodne z rzeczywistością. Aplikacja kosztuje 2,99$ i jest przeznaczona jedynie na iPhone’y oraz iPady. W planach jest również wersja na system Android – powinna ona się pojawić na początku przyszłego roku. Jeśli jesteście zainteresowani zakupem Architecture of Radio, to powinniście udać się na tą stronę.

[Źródło i grafika: gizmodo.com]