WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test chłodzenia Arctic Freezer 7X

Arctic całkiem niedawno zaprezentował bardzo budżetowe chłodzenie procesora. Czego możemy oczekiwać po modelu Freezer 7X?

Chłodzenie otrzymałem z bardzo skromnymi dodatkami. Oprócz prostego montażu jest karteczka z kodem QR do instrukcji i to w sumie tyle. Pasta MX-2 została bezpośrednio nałożona na chłodzenie. Warto wspomnieć też o gwarancji, która wynosi aż 6 lat.

Cooler wygląda całkowicie przeciętnie. Ma on biały wentylator oraz czarną nakładkę z tworzywa sztucznego. Nie ma tutaj żadnego szału, ale jest estetycznie – w tej cenie niczego więcej nie oczekiwałem. Arctic Freezer 7X ma wymiary 132,5 mm x 110,5 mm x 74,3 mm i waży 425 g. Oferuje on 44 aluminiowe finy o grubości 0,4 mm oraz dwa 6 mm ciepłowody. Te bezpośrednio stykają się z procesorem co ma zapewnić lepsze odprowadzanie ciepła. Jakość wykonania całości jest dobra, choć jest dużo plastiku. Jednakże jak na tak niską cenę nie mam zarzutów.

Dołączony 92 mm wentylator ma maksymalne obroty równe 2000 RPM i głośność 0,3 Sone. Oferuje on PWM oraz ma łożysko Fluid Dynamic Bearing. Należy on też do serii P, czyli oferującej idealną wydajność w przypadku radiatorów.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa