Układy scalone Arduino Nano od lat są mózgiem wielu projektów, więc nic dziwnego, że teraz firma postanowiła zebrać żniwa z tego segmentu na rynku, tworząc nowe i wrzucając je do rodziny Nano.
Czytaj też: Nextgen w akcji – Sony pokazuje szybkość PlayStation 5!
Nowe układy mają być niedrogie, solidne, kompaktowe, łatwe w programowaniu i kompatybilne z klasycznymi płytami Arduino. Najtańszym z nich ma być model Every, który został oparty na mikrokontrolerze ATMega4809. Twórcy mogą używać go w podsystemie, napędzającym np. deski do krojenia chleba lub przylutować do płytki drukowanej.
Nowe Nano są dla tych milionów twórców, którzy lubią używać Arduino IDE ze względu na jego prostotę i aspekt open source, ale chcą po prostu świetnej wartości, małej i potężnej płyty, której mogą zaufać w swoich kompaktowych projektach. Przy cenach już od 9,90 USD dla Nano, ta rodzina wypełnia lukę w gamie Arduino, zapewniając producentom jakość Arduino, na którą zasługują w codziennych projektach.
Pozostałymi modelami jest 33 IoT, 33 BLE oraz BLE Sense. Podczas gdy ten pierwszy znajdzie zastosowanie głównie w narzędziach bezpieczeństwa, reszta będzie przeznaczona do wszelkiego rodzaju urządzeń, choć BLE Sense został zaprojektowany do zastosowań związanych z detekcją środowiska i interfejsem dla użytkownika. Nic dziwnego – ma na pokładzie barometr, termometr, miernik wilgoci, mikrofon oraz czujnik zbliżeniowy i światła. Członkowie tej rodziny Arduino są już dostępni w przedsprzedaży. Oczekuje się, że Co I 33 IoT trafi do sprzedaży w czerwcu, a 33 BLE i BLE Sense w lipcu.
Czytaj też: Samsung Galaxy S11 może mieć przedni aparat pod ekranem