Reklama
aplikuj.pl

Ares S Project, czyli supersamochód na bazie Corvette C8

ares-s-project-czyli-supersamochod-na-bazie-corvette-c8-1

Jeśli chcecie wiedzieć, czym w skrócie jest Ares S Project, to po prostu przerobiona C8 Corvette na bardziej elegancki samochód sportowy, który może trafić do klientów pod koniec tego roku.

Jako że S Project od Ares, to praktycznie nowa Corvetta, to jego podwozie i ośmiobiegowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów pochodzą prosto właśnie z tego samochodu. Silnik jest jednak tajemnicą, bo choć firma nie wspomina, że pochodzi z najnowszej Corvette, to ten sprawia wrażenie, że rzeczywiście jest przerobionym modelem L2.

W S Project siedzi ponoć 6,2-litrowy silnik V8 o mocy 705 koni mechanicznych, które generuje już przy 6450 RPM i 969 Nm momentu obrotowego osiąganego przy 5150 RPM. Może ponoć rozkręcać się jednak nawet do 9000 RPM, generując brzmienie rodem ze starych V10 Formuły 1 (via Motor1).

Project S nosi obłe nadwozie, które obejmuje niski przód zakończony dwoma splitterami. Przód uzupełniają uwydatnione błotniki wypełnione wielkimi felgami, interesujące reflektory i szereg wlotów powietrza z największymi tuż za kabiną, które dostarczają tlenu tamtejszemu silnikowi.

Czytaj też: Nowa Supra, Corvette C8 i Porsche 911 Carrera S na jednym torze

Wycieraczka w pionowej pozycji na rozległej szybie przedniej, imponujący tył z parą wydechów między tylnymi błotnikami i rozciągające się światło na tyle. Te wszystkie elementy łączą się ze sobą w istnym cudzie motoryzacji, jakie stworzył Ares Design.

Firma zamierza zbudować 24 egzemplarze projektu S w ciągu dwóch lat i sprzedać je za 500000 euro.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News