Przy tworzeniu koparek do kryptowalut, dużą rolę pełni płyta główna. Powinna ona obsługiwać jak najwięcej grafik, a standardowe modele raczej nie dopuszczają podłączenie powyżej 4 sztuk gpu. Dlatego też ASRock wypuszcza na rynek płytę, która jest specjalnie dostosowana do wykopywania monet.

Płyta nosi nazwę H110 Pro BTC+ i firma twierdzi, że jest to pierwsza na świecie konstrukcja mogąca obsłużyć aż 13 kart graficznych! Posiada ona właśnie 12 wejść PCIe x1 oraz jedno PCIe3.0 x16. Złącza są na przemian białe i czarne co ułatwi rozpoznanie co gdzie zostało podłączone. Oczywiście należy używać riserów, jednakże jest to norma w koparkach. Gniazda zasilane są dodatkowo z dwóch złączy molex oraz opcjonalnego sata. Poza tym płyta obsługuje do dwóch pamięci DDR4, posiada złącza M.2, cztery sata 3 6.0, cztery USB 2.0 i dwa USB 3.0.

Płyta powinna trafić na rynek już 7 lipca. Jej cena powinna wynosić 129,99 dolarów. Można by przypuszczać, że płyta szybko zniknie z rynku ze względu na popyta, jednakże kto teraz znajdzie 13 grafik do zakupu w normalnych cenach?

Źródło: https://www.eteknix.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej