Reklama

ASRock prezentuje płyty Z590

ASRock dołącza do pozostałych producentów i właśnie pokazał nowe płyty Z590. Jak zawsze najwydajniejszą konstrukcją jest model Taichi.

Specyfikacja płyt ASRock Z590

Z590 Taichi oferuje łączność Thunderbolt 4, co jest ciągle dosyć rzadko spotykane. Nie zabrakło też WiFi 6E oraz karty sieciowe Killer LAN. Płyta ma także sporą ilość złączy USB czy znakomite możliwości zarządzania podświetleniem.

Z590 PG Velocita to kolejna płyta, która może Was zainteresować. Jest ona przeznaczona dla graczy i ma między innymi kartę sieciową Killer 2.5G. Dzięki sterowaniu bezpośrednio przez procesor ma ona zapewniać najniższe opóźnienia i wyciągać maksimum z sieci.

Czytaj też: Data premiery mobilnych GeForce RTX 3000 ujawniona przez NVIDIA
Czytaj też: DeepCool zmienił wizerunek. Po czym rozpoznacie teraz markę?
Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – hardware [11.01.2021]

Do sprzedaży trafią też płyty Steel Legend. Wykorzystują one 6-warstwowe PCB, które ma zapewnić odpowiednie przesyłanie sygnały oraz obniżać temperaturę samej płyty. Nie zabraknie też świetnych możliwości podkręcania pamięci oraz procesora.

Ostatni z modeli należy do jednej z najczęściej kupowanych serii, czyli Pro4. Na rynek trafi zwykły model oraz w mniejszej wersji. Ma on mieć 12 fazową sekcję zasilania, która zapewni odpowiednie działanie większości procesorów. Nie zabraknie też dobrych możliwości podkręcania oraz obsługi PCI-E Gen4 (jak zresztą na wszystkich płytach Z590).