Reklama
aplikuj.pl

Assassins Creed Mirage powrotem do korzeni? Analiza grafik z gry

assassins creed mirage

Ubisoft oficjalnie zaprezentował nową odsłonę swojej legendarnej serii. Przed Assassin’s Creed Mirage ogromne oczekiwania, choć sama produkcja wcale nie musi być zbyt duża.
Co oficjalnie wiemy o Assassins Creed Mirage?

Assassins Creed Mirage oficjalnie

Ubisoft pokazał Assassins Creed Mirage za pomocą jednej grafiki. Dzięki niej znamy tytuł gry oraz setting produkcji. Więcej o grze dowiemy się jednak dopiero 10 września podczas Ubisoft Forward.

Wszystko wskazuje na to, że trafimy na Bliski Wschód, a produkcja może przypominać pierwszą odsłonę Assassins Creed. Na okładce prawdopodobnie widnieje Basim Ibn Ishaq, czyli postać, którą poznaliśmy w Assassins Creed Valhalla. Osoby, które nie ukończyły jeszcze tej części gry ostrzegam przed spoilerami do końca tego akapitu. Basim jest ludzką reinkarnacją Isu o imieniu Loki, który dzięki swojej intrydze przetrwał kataklizm przed laty, który teraz grozi ludzkości. Co więcej, bohater posiada berło Hermesa Trismegistosa, co sprawia, że jest on nieśmiertelny. Możliwe zatem, że to właśnie nim pokierujemy we współczesnym wątku, jak i w przeszłości. Bohater pod koniec Valhalli ma spotkać się z przywódcą współczesnych Asasynów – Williamem Milesem. Czy to jemu będzie opowiadał historię z Mirage? Niewykluczone, że powróci również wątek Layli i (prawdopodobnie) Desmonda, którzy pracują nad znalezieniem linii czasu, w której udaje się powstrzymać kolejny kataklizm, opóźniony tylko przez poświęcenie Desmonda.

Czytaj też: Jeszcze więcej gier w PlayStation Plus wrzesień 2022!

Warto również pamiętać, że do Assassins Creed Valhalla wyjdzie jeszcze jedno darmowe DLC, które dokończy wątek tajemniczych grobowców, które do tej pory nie ujawniły przed Eivor swojej tajemnicy. Może w ten sposób dowiemy się czegoś nowego o Mirage?

Co wiemy nieoficjalnie o Assassins Creed Mirage?

Z przecieków na temat gry wiemy, że Assassins Creed Mirage miało być początkowo kolejnym dużym DLC do Assassins Creed Valhalla. Tytuł się jednak tak rozrósł, a w międzyczasie powrócił do Ubisoftu wieloletni koordynator serii, że produkcja stała się kolejnym, samodzielnym Assassins Creed. Powstaje zatem pytanie – jak duża będzie to gra? Zdaje się, że deweloperzy przez ciągłe zmiany nie mieli aż tyle czasu na stworzenie kolejnej ogromnej odsłony, co może wskazywać na krótszy tytuł. Dodajmy do tego plotki o odejściu elementów RPG i powrót do rozbudowanych mechanik parkouru i mamy przepis na powrót do korzeni.

Czytaj też: Masa nowych gier w GeForce Now! Agresywny rozwój chmury

Ubisoft oficjalnie pokazał jedną grafikę z Assassins Creed Mirage, ale do sieci trafił jeszcze jeden zrzut ekranu. Przedstawia on grafikę promującą bonusową misję, która skupiać ma się na Ali Babie i Czterdziestu Rozbójnikach.

Dodatkowa misja może być dodatkiem do zamówień przedpremierowych lub bonusem do najbardziej rozbudowanej wersji gry w wersji Gold. Istnieje też szansa na to, że Sony wykupiło sobie jedną z misji, ponieważ w przeszłości w tej serii już się to zdarzało.