WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Assassin’s Creed Odyssey nie działa na starszych procesorach

Wiecie jak to jest. Przy ulepszaniu swojego PCta zazwyczaj bierzemy pod uwagę wymianę karty graficznej i może dołożenie kilku pasków LED, zapominając jednocześnie o wysłużonym procesorze. Ten wprawdzie „starzeje” się dłużej od graficznych akceleratorów, ale może okazać się przeszkodą nie do przejścia dla Assassin’s Creed Odyssey.

Jak zapewne wiecie, to najświeższa gra Ubisoftu, która zadebiutowała kilkadziesiąt godzin temu. Na podstawie licznych recenzji i opinii możemy śmiało stwierdzić, że ta odsłona serii „o asasynach” będzie aspirowała o miano najlepszej gry RPG 2018 roku… co potwierdzają poniekąd wyniki sprzedażowe. Jednak spore grono graczy już teraz może szykować pochodnie i trójzęby przed siedzibą firmy, ponieważ okazało się, że Assassin’s Creed Odyssey nie działa na starszych procesorach. Na szczęście to nie ograniczenie ze strony producenta, a samej możliwości obliczeniowej CPU.

Assassin's Creed Odyssey nie działa na starszych procesorach

Assassin’s Creed Odyssey nie działa na starszych procesorach

Okazało się, że gra zwyczajnie nie uruchomi się, jeśli procesor nie obsługuje listy rozkazów AVX (Advanced Vector Extension). Ta nie jest jakąś nowością, bo wspierają ją już procesory z drugiej generacji Intel Core i AMD Bulldozer. Mowa np. o modelach i7-960, FX-8320, a nawet całkiem świeżych Pentiumach (G4560, czy G2030). Ratunkiem mogą okazać się jednak poprawki w nadchodzących aktualizacjach. Za ich pomocą twórcy innych gier również byli w stanie dopuścić właścicieli tak wiekowych układów do swoich produkcji.

Źródło: Eteknix
Zdjęcia: Eteknix