WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Aston Martin Vantage Cup by R-Motorsport podbiją wyścigowe serie za rok

Aston Martin wytrwale idzie w serie wyścigowe i po raz kolejny ma chęć podkreślenia swojej obecności w międzynarodowych samochodowych sportach. Mają mu to zapewnić modele Aston Martin Vantage Cup by R-Motorsport.

Czytaj też: Volkswagen ma w planach elektryczny samochód poniżej 100 tysięcy

Wspomniane samochody będą oparte na specjalnie opracowanej wersji samochodu sportowego. Napędzi je z kolei 4-litrowy silnik V8 o wyścigowej specyfikacji z podwójnym turbodoładowaniem, a jego cena sięgnie około 250000 euro. Wszystko po to, aby zaliczyć udany start w serii wyścigów Four Cup, które są planowane na cztery najbliższe lata z sezonem w 2020 planowanym w Europie.

W każdym sezonie wystąpi 25 samochodów, a obecność w nich Astona Martina poprowadzi szwajcarska firma R-Motorsport. To bowiem ona zbuduje samochody Aston Martin Vantage Cup by R-Motorsport  oraz zapewni im wsparcie i serwis. Firma przejmie również odpowiedzialność za prowadzenie serii i planuje „innowacyjne rozwiązanie do przechowywania i transportu pojazdów i części zamiennych”. Jak powiedział CEO Aston Martin:

Cieszymy się, że nasza marka będzie nadal tak dobrze reprezentowana w międzynarodowych wyścigach przez R-Motorsport. Aston Martin Vantage Cup by R-Motorsport oferuje zainteresowanym klientom idealną okazję do realizacji ich ambicji w wyścigach samochodowych.

Czytaj też: Mercedes ujawnił swój elektryczny supersamochód

Źródło: Autocar