Aston Martin wygryzł Mercedesa na 2021 sezon Formuły 1

Aston Martin wygryzł Mercedesa

Chociaż od 1996 roku to Mercedes-Benz dbał o to zaplecze Formuły F1, to w sezonie 2021 się to zmieni na rzecz modeli brytyjskiej firmy Aston Martin.

Aston Martin wygryzł Mercedesa

Przełamując wieloletnią tradycję, Aston Martin będzie teraz dostarczał samochody bezpieczeństwa i medyczne. Wiemy, że tym pierwszym będzie stosownie przerobiony Aston Martin Vantage, a DBX, pierwszy SUV marki tym drugim. Oba są napędzane tym samym 4-litrowym silnikiem Mercedesa-AMG M177 V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 535 w Vantage i 550 KM w DBX.

Jak widać na powyższych zdjęciach, zarówno Vantage, jak i DBX będą nosić kolor Racing Green zespołu Aston Martin Cognizant Formula One Team z limonkowymi akcentami na nadwoziu. Za prowadzenie samochodów bezpieczeństwa będzie odpowiedzialny kierowca wyznaczony przez FIA, Bernd Mayländer i były kierowca wyścigowy, Richard Darker. Za terami samochodu medycznego zasiądzie z kolei Alan van der Merwe.

Dwa samochody Aston Martin z napędem AMG zadebiutują w sezonie 2021 F1 podczas trzydniowego testu przedsezonowego w Bahrajnie w dniach 12-14 marca bieżącego roku.