Reklama
aplikuj.pl

Astrobee zaczął autonomicznie latać po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Astrobee zaczął autonomicznie latać po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
Astrobee zaczął autonomicznie latać po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Przed pięcioma miesiącami robot Bumble z grupy Astrobee zaliczył test na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a teraz rozgościł się „tam na górze” tak bardzo, że autonomicznie lata sobie po stacji. 

Czytaj też: Hayabusa 2 wysyła ostatniego robota w kierunku asteroidy Ryugu

Roboty Astrobee NASA pojawiły się w mediach w 2017 roku, a obecnie ich trzy egzemplarze – Bumble, Honey i Queen Bee znajdują się na ISS. Chociaż o tych dwóch ostatnich nie słyszy się za wiele, to model Bumble szaleje przy astronautach po tym, jak ci zmapowali dla niego całe otoczenie.

Powyżej możemy obejrzeć skrócony od najważniejszych momentów materiał z godzinnych testów Astrobeek, które odbyły się w japońskim module eksperymentowym (JEM) 28 sierpnia. Astronautka Christina Koch miała przyjemność wprowadzać powoli roboty NASA do działania we współpracy z technikami NASA.

Celem Astrobee w pierwszej autonomicznej misji było oddokowanie się, wykonanie planu lotu na podstawie wcześniej ustalonej trasy, a następnie powrót do doku. Wszystko to odbyło się bez jakiejkolwiek bezpośredniej interwencji ze strony kontrolerów naziemnych lub astronautów.

Czytaj też: Oto transformers Robot One, który powstał w imię ochrony środowiska

Źródło: Spectrum