Reklama
aplikuj.pl

ASUS GPU Tweak III – co nowego w narzędziu do podkręcania kart graficznych?

ASUS GPU Tweak III

Obecnie mamy dostęp do całej masy narzędzi do podkręcania swoich kart graficznych, więc w gruncie rzeczy każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Nie inaczej jest z fanami ASUSa, którzy mogą już sięgnąć po GPU Tweak III, czyli właśnie najnowszą wersję aplikacji do podkręcania kart graficznych należących zwłaszcza do tego producenta.

Bardziej ewolucja niż rewolucja, ale przynajmniej narzędzie ASUS GPU Tweak III rozwija się w najlepsze

GPU Tweak III oczywiście oferuje największą funkcjonalność po połączeniu z innymi kartami graficznymi firmy ASUS, ale część z funkcji ciągle jest kompatybilna z modelami innych producentów. To narzędzie, które umożliwia monitorowanie i przetaktowywanie kart graficznych, co przy modelach ASUSa jest rozszerzone o wbudowane profile. Ciągle w tym sofcie znajduje się przerobione graficzne narzędzie GPU-Z.

Czytaj też: Jak pokazują dane No Fluff Jobs, branża IT bardzo polubiła pracę zdalną

W dostępnej obecnie wersji 1.5.0.0 GPU Tweak III aplikacja zyskała zupełnie nowy interfejs użytkownika, tłumaczenia na nowe języki, a także etykiety narzędziowe dla wybranych przycisków i elementów interfejsu. Oprogramowanie zyskało też dostęp do dodatkowych metryk takich jak FPS Metric czy Render Present Latency, a teraz nakładka ekranowa będzie też obsługiwać konfiguracje z wieloma procesorami graficznymi i pozwoli użytkownikom na modyfikowanie jej tła.