Trzy profesjonalne monitory ProArt od Asusa zadebiutowały

Trzy profesjonalne monitory ProArt od Asusa, monitory ProArt od Asusa

Tak jak monitory gamingowe idą w możliwie najniższe opóźnienia i najwyższe odświeżanie, tak te profesjonalne robią wszystko, żeby najlepiej oddać kolory danej grafiki. To właśnie spróbują zaoferować te nowe profesjonalne monitory ProArt od Asusa.

Swoją premierę zaliczyły dokładnie trzy modele: ProArt PA279CV, PA278CV i PA247CV, które są fabrycznie skalibrowane i zgodne z Calman Verified, zapewniając dokładność odwzorowania kolorów Delta E 2 ze 100% przestrzeniami kolorów sRGB i 100% Rec.709. Każdy z modeli oferuje szerokie możliwości połączeń, wśród których nie zabrakło USB C (65 W), DisplayPort, HDMI i koncentrator z czterema portami USB.

Czytaj też: Nowości dla graczy od HP, czyli produkty OMEN i Victus 2021

Monitory z rodziny ProArt mają zaawansowaną, choć ciągle minimalistyczną podstawę, która umożliwia pochylenie, obrót w pionie i regulację wysokości. Dzięki piwotowi ekran można obracać o 90°, ale większość i tak sięgnie po prostu po skorzystanie z mocowania VESA, które dzięki ramionom do zamocowania na biurkach, zapewniają nie tylko większą, ale też bardziej ergonomiczną przestrzeń roboczą.

PA279CV, PA278CV i PA247CV, czyli profesjonalne monitory ProArt

Czytaj też: Chłodzenia wodne Arctic Liquid Freezer II 240 doczekały się wersji RGB i a-RGB

Zamknięte w cienkich ramkach z grubą dolną belką monitory ProArt zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach kreatywnych profesjonalistów, od edycji zdjęć i wideo po projektowanie graficzne. Na pokładzie nie zabrakło też technologii dbania o nasze oczy Ultra-Low Blue Light, czy ogólnej jakości Flicker-Free, jak również specjalnym nakładkom graficznym z myślą o formatach np. kartek.

Czytaj też: Test SteelSeries Rival 5, czyli wszechstronnej myszki z 9 przyciskami

Każdy chętny wybierze coś idealnie pod siebie, bo najtańszy model ProArt PA247CV oferuje 23,8-calowy panel IPS o rozdzielczości Full HD i 75-hercowym odświeżaniu. Wyżej w hierarchii są już 27-calowe modele ProArt PA279CV i PA278CV oferujące odpowiednio panel 4K UHD (3840 x 2160) i panel WQHD (2560 x 1440). Ceny całego trio na Amazonie wahają się od 239 do 499 dolarów.