Reklama

Asus prezentuje płytę główną ze zintegrowanym blokiem wodnym

Ostatnio dużo mówi się o Ryzenach a także o płytach pod te procesory przeznaczonych. Nie zapominajmy jednak, że w przypadku platformy Z270 także pojawiają się nowe konstrukcje. Jedna z nich jest w szczególności godna uwagi.

Płyta nosi nazwę ROG Maximus IX Extreme i wyprodukował ją Asus. Posiada ona zintegrowany monoblok, który przystosowany jest pod chłodzenie cieczą. Pokrywa on zarówno procesor jak i całe jego okolice. Muszę też przyznać, że wygląda on świetnie. Oprócz tego płyta wspiera wszystko co najlepsze- pamięci DDR4 o częstotliwości do 41333 MHz, posiada dwa złącza PCIe 3.0 M.2, wspiera USB Type-C, 3.1 i złącze Thunderbolt 3. Posiada ona także znakomitą kartę muzyczną- SupremeFX S1220 ze wsparciem dla Sonic STudio III i Sonic Radar III.

Płyta ma także ogromną cenę- 619,99 funtów. Jednakże biorąc pod uwagę załączony blok do chłodzenia cieczą, mnóstwo najnowszych technologii to możliwe, że cena jest tylko trochę zawyżona. Jeśli planujecie zwodować cały komputer to wydaje mi się, że warto jest zwrócić uwagę na propozycję od Asusa.

Źródło: http://www.kitguru.net