Reklama
aplikuj.pl

Tinker Board drugiej generacji, czyli nowy miniaturowy komputer Asusa

Tinker Board drugiej generacji, ASUS Tinker Board

Po trzech latach od premiery pierwszego Tinker Board, czyli miniaturowego komputera Asusa, firma ujawniła jego drugą generację.

Co potrafi Tinker Board?

Tinker Board drugiej generacji występuje w dwóch wariantach, które różnią się tylko 16 GB wbudowanej pamięci eMMC dostępnej w Tinker Board 2S drugiej generacji. Oba dzierżą układ 64-bitowy układ SoC RK3399 z sześciordzeniowym procesorem centralnym (2x2GHz Cortex-A72 oraz 4×1,5 GHz Cortex-A53). Za pamięć operacyjną odpowiadają 2 lub 4 GB LPDDR4.

Czytaj też: ECS E22-MH410/E24-MH410 to ciekawe komputery all in one
Czytaj też: Aktualizacja Gmaila da nam więcej informacji o naszych kontaktach
Czytaj też: Wreszcie mamy informacje o mobilnych GeForce RTX 3000

Po stronie graficznej Tinker Board drugiej generacji posiada wielordzeniową grafikę Mali T860, która podniosła wydajność graficzną o około 28%. Obsługuje z kolei aplikacje graficzne 2D/3D w OpenGL ED 3.0/3.1, OpenVG 1.1, OpenCL i nie tylko (via New Atlas).

Tinker Board 2. gen oferuje trzy wyjścia wideo (HDMI, DisplayPort przez USB-C i DSI), oferując wsparcie rozdzielczości do 4K UHD. Oprócz pojedynczego portu USB-C, nowy Tinker Board ma trzy porty USB 3.2 Gen 1 Type A. Komunikacja bezprzewodowa sprowadza się do dwuzakresowego Wi-Fi 802.11ac i wbudowanego Bluetooth 5.0.

Czytaj też: Cougar prezentuje obudowę MX440-G RGB
Czytaj też: Kiedy na rynek trafią procesory Intel Rocket Lake?
Czytaj też: Mamy zdjęcia Sapphire Radeon RX 6800 NITRO+

Wszystko to na płytce o wymiarach 85 x 56 mm, gdzie nie zabrakło też gigabitowego portu Ethernet, interfejsu kamery MIPI CSI-2, 40-stykowego złącza GPIO, złącza wentylatora, czy zabezpieczenie przed zwarciem i wyładowaniami elektrostatycznymi. Ten miniaturowy komputer o nieznanej cenie i dostępności może działać na systemie Debian 9 Linux lub Android 10.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News