Reklama
aplikuj.pl

Asus zaprezentował ciekawe rozwiązania w zakresie łączności

Podczas targów CES nie próżnował Asus i zaprezentował bardzo ciekawe rozwiązania z dziedziny łączności. Pokazał on całą masę urządzeń sieciowych, które mają zapewnić szybkie i stabilne połączenie.

Pierwszą ważną nowością jest Lyra Voice. Zdobyła ona nagrodę dla najlepszej innowacji podczas tych targów. Jest to system bezprzewodowej sieci mesh 802.11ac, który dodatkowo posiada funkcje asystenta głosowego, głośniki stereo, mikrofon oraz zintegrowany system Amazon Alexa. Kolejna rzecz to Asus Lyra Trio. Jest to dwupasmowy system WI-FI typu mesh, który posiada kilka koncentratorów oraz wyjątkowe rozmieszczenie anteny. Wykorzystuje on technologię 3c3 MIMO oraz płynny roaming co pozwala na zapewnienie najlepszych prędkości przesyłania danych. Ostatnia ważna premiera to RT-AX88U. Jest to dwupasmowy router, który wykorzystuje standard nowej generacji 802.11ax. Ma on zapewniać ultraszybkie połączenie Wi0Fi nawet przy 6000 Mbps. Posiada on cztery duże anteny dzięki czemu oferuje on stabilny i duży zasięg.

Póki co nie znamy ani cen ani dostępności nowych urządzeń. Zapewne po targach CES Asus to ogłosi i wtedy przekonamy się jak bardzo drogo będzie.

Źródło: Materiały prasowe