Reklama

ASUS ZenFone 8 bez tajemnic. Znamy datę premiery i wiele szczegółów

ASUS ZenFone 8 bez tajemnic, ASUS ZenFone 8

ASUS ZenFone 8 pojawił się w bazie danych oprogramowania testowego Geekbench w formie modelu o numerze ASUS_I004D. Oczywiście sam numer to nie wszystko, co ujawniono.

Smartfon ASUS ZenFone 8 bez tajemnic

Nowy wpis w Geekbench pokazał nam, że smartfon ZenFone 8 będzie miał do zaoferowania 8 GB pamięci RAM, która będzie współpracowała z układem SoC Snapdragon 888. Jak to na Geekbench przystało, dostaliśmy również wyniki wydajności tego modelu. Te w przedpremierowej, wczesnej formie pokazały, że smartfon w teście jednordzeniowym uzyskał 1124 punktów, a w wielordzeniowym już 3669.

Czytaj też: Asus ZenFone 7 i ZenFone 7 Pro z Androidem 11

Dla przypomnienia układ Snapdragon 88 pojawił się przed końcem ubiegłego roku i jako pierwszy wykorzystuje architekturę ARM Cortex-X1. Ma do zaoferowania rdzenie CPU Kryo 680, które są o 25 procent bardziej wydajne oraz o 25 procent bardziej energooszczędne względem poprzedników. Po stronie rdzenia graficznego Adreno 660 również zauważamy solidne poprawki, bo przyspieszenie renderowania o 35% przy zapotrzebowaniu na energię niższym o 20%.

Czytaj też: Asus oficjalnie prezentuje monitor Strix XG43UQ

ASUS ZenFone 8 bez tajemnic, ASUS ZenFone 8

Snapdragon 888 otwiera więc drogę m.in. do: szybkiego ładowania Quick Charge 5, aparatów o rozdzielczości do 200 Mpix, 144-hercowych ekranów 2K lub 60-hercowych w 4K, obsługę standardów Dolby Vision, kodeka H.265, czy certyfikatu HDR10+, pozwalając przy tym nawet na odtwarzanie 360-stopniowych filmów VR w 8K.

Z dalszych informacji wynika, że ASUS ZenFone 8 będzie wyposażony w wyświetlacz AMOLED Full HD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Mówi się także o głównym aparacie, korzystającym z matrycy Sony IMX686 o rozdzielczości 64 Mpx.

Oczywiście informacje na temat całej serii ZenFone 8 nie zostały jak na razie potwierdzone przez producenta, dlatego powinniśmy patrzeć na te przecieki, jak na najzwyklejsze ploteczki, choć premiera zbliża się już tuż tuż, więc pojawienie się modelu w Geekbench jest dobrą wskazówką co do jej finalnej specyfikacji.

Czytaj też: Asus oficjalnie prezentuje monitor Strix XG43UQ

Firma oficjalnie ogłosiła już datę premiery modelu Asus ZenFone 8. Ta odbędzie się 12 maja 2021 roku o godzinie 19:00 czasu środkowoeuropejskiego. Tajwańska firma informuje nas, że powinniśmy spodziewać się czegoś “dużego pod względem wydajności” i jednocześnie “kompaktowego rozmiaru”.