Reklama
aplikuj.pl

Asystent Google dostaje automatyczną zmianę złamanych haseł

asystent google, Google pozwala na usunięcie historii Asystenta

Nowa funkcja obsługiwana przez Asystenta Google w przeglądarce Chrome nie jest aż taką nowością, bo dowiedzieliśmy się o niej już w zeszłym roku. Pomaga ona użytkownikom w łatwej zmianie złamanych haseł. Jednak dopiero teraz funkcjonalność jest szerzej wdrażana, choć nadal jest dość ograniczona.

Max Weinbach opublikował zrzuty ekranu pokazujące nam działanie tej funkcji w praktyce. Widzimy okno dialogowe z przeglądarki Chrome informujące o wykryciu naruszenia hasła, a także opcję automatycznej zmiany. Kolejne okno dialogowe prosi nas o wyrażenie zgody na pomoc Asystenta Google w zmianie hasła. Warto wiedzieć, że działa jedynie na obsługiwanych witrynach i tam gdzie to możliwe, oferuje zautomatyzowanie jak największej części procesu zmiany hasła.

Jeśli umożliwimy Asystentowi działanie, przeniesie nas bezpośrednio na stronę zmiany hasła i przy pomocy menedżera haseł z Chrome wygeneruje bezpieczniejsze hasło i zapisze w przeglądarce nowe dane logowania. Jeśli w trakcie całego procesu napotkamy jakieś problemu, w każdej chwili możemy przejąć kontrolę i samemu zmienić hasło.

Niektórzy użytkownicy dostali tę funkcję już w listopadzie zeszłego roku, ale jak widać, dopiero teraz wdrażana jest szerzej.