WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Asystent Google pokonuje konkurencję w testach AI IQ

Asystenci głosowi stają się coraz bardziej popularni. Zwracają na to uwagę producenci, którzy powoli zaczynają dodawać nowe języki, w tym język polski. Na rynku aktualnie jest Asystent Google, Siri, Amazon Alexa oraz Cortana.

Okazuje się, że ten pierwszy jest najinteligentniejszy. W raporcie opublikowanym przez Loup Ventures sprawdzono, jak asystenci poradzą sobie z 800 pytaniami podzielonymi na 5 kategorii: lokalne, komercyjne, nawigacja, informacje i komendy. Zostali oni dodatkowo ocenieni na podstawie tego, czy zrozumieli pytanie oraz na ile poprawna odpowiedź została udzielona.

Asystent Google był w stanie zrozumieć 100% pytań i odpowiedzeń poprawnie na 85,5% z nich. Także w 4 kategoriach był on niekwestionowanym zwycięzcom – poległ jedynie w komendach z Siri. Drugie miejsce należy właśnie do wspomnianej Siri. Źle zrozumiała ona 11 pytań ale odpowiedziała poprawnie na 78,5% z nich. Kolejne miejsce to Alexa – 61,4% poprawnych odpowiedzi i 13 źle zrozumianych pytań, a ostatnie miejsce przypadło Cortanie – 52,4% poprawnych odpowiedzi i 19 źle zrozumianych pytań. Jeśli zastanawiacie się nad asystentem to macie jasną odpowiedź, który z nich jest najlepszy.

Źródło: http://www.bgr.in/