WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Atari stworzy nową konsolę

Atari to firma, która została założona w 1972 roku i od tamtego czasu praktycznie każdy gracz powinien o niej słyszeć. Swego czasu wsławiła się ona wieloma dobrymi konsolami. Okazuje się, że firma ma zamiar powrócić do tego działu.

CEO, Fred Chesnais, potwierdził, że nowa konsola jest w drodze. Ma ona nazywać się Ataribox i będzie całkiem inna niż niedawno wprowadzona nowa wersja Flashback. Został wypuszczony do sieci teaser, który małe co nieco ujawnia. W filmie wyraźnie widoczne są drewniane panele. To oczywiście podkreśla styl retro konsoli, ale nie wiadomo jeszcze, czy pozwoli ona na granie tylko w stare tytuły czy będzie ona konkurencją dla konsol od Sony czy Microsoftu. CEO powiedział także, że konsola będzie używała technologii PC więc może to oznaczać większą ilość mocy.

Atari została wykupiona w 2013, po złożeniu wniosku o upadłość. Nabywca zobowiązał się do ożywienia marki i osiągnięcia zysków. Możliwe, że nowa konsola jest w stanie to zapewnić w szczególności patrząc na entuzjazm wielu osób.

Źródło: https://www.eteknix.com/