Audi E-Tron GT wyszpiegowane z felgami Porsche Taycana

Audi E-Tron GT, testy Audi ETron GT, eTron GT, testy elektrycznego audi, prototyp eTron GT

E-Tron GT jest nadchodzącym elektrycznym sedanem Audi, który będzie miał wiele wspólnego z Porsche Taycanem, bo tak się składa, że całą platformę.

Najnowszy widok na Audi E-Tron GT otrzymaliśmy właśnie teraz w ramach krótkiego nagrania na publicznej drodze w Europie. Wszystkie dotychczasowe informacje sugerują, że produkcyjna wersja E-Tron GT powinna wyglądać podobnie do widocznej na zdjęciu koncepcji z 2018 roku.

Różnice sprowadzą się do obecności tradycyjnych klamek, czy większych lusterek. Oczekuje się, że podstawowy model E-Tron GT będzie miał ten sam układ napędowy, co Porsche Taycan 4S. Wykorzysta silnik elektryczny na każdej osi o łącznej mocy 522 koni mechanicznych. Te zostaną zaprzęgnięte do 79,2-kWh zestawu akumulatorów z możliwością ulepszenia do 93,4 kWh.

Czytaj też: Odświeżenie modelu Genesis G70 w kamuflażu i obiektywie

Potężniejszy E-Tron GT S powinien być również dostępny w momencie premiery, ale jego układ napędowy jest obecnie tajemnicą. Chociaż data premiery E-Tron GT jest nieznana, ten ma trafić do pierwszych klientów jakoś w 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News