Reklama

Audi RS6-R Avant to bestia w wydaniu ABT

Audi RS6-R Avant, podkręcone RS6, RS6 Avant, ABT Audi, Audi RS6 ABT

Tuner ABT wreszcie ujawnił zapowiadane przed miesiącami wyjątkowe Audi RS6-R, który stroszy swoje nowe, jeszcze groźniejsze piórka.

To co w Audi RS6-R Avant ABT widać na pierwszy rzut oka, to zdecydowanie nowy, unikalny zestaw dla nadwozia z kilkoma dodatkami wykonanymi z włókna węglowego. W skrócie – tak. Sportowe kombi Audi może wyglądać jeszcze bardziej agresywnie.

ABT postarało się o spoiler tuż pod przednim zderzakiem, przeprojektowany dyfuzor z tyłu oraz wstawki na błotnikach i bocznych mocowaniach. Te ostatnie dwa współgrają z 22-calowymi aluminiowymi felgami. Na tyle z kolei dwa wydechy zastąpiono ich kwartetem z włókna węglowego i stali nierdzewnej. Nie zabrakło też ulepszeń zawieszenia.

Audi RS6-R Avant w wydaniu ABT napędza 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który wytwarza potężne 730 KM i 920 Nm momentu obrotowego. To wzrost z kolejno 591 KM i 800 Nm, więc w sprint do setki w 3,2 sekundy i maksymalną prędkość 320 km/h zdecydowanie możemy uwierzyć. Jest to poprawa z kolejny 3,6 sekundy i 305 km/h.

Czytaj też: Ta Corvette C8 nie cieszyła się długo życiem na wolności

Cena za tak dostrojone kombi RS6-R? Tylko za samą konwersję trzeba wyłożyć 69900 euro, co w połączeniu z kosztem podstawowego modelu daje nam jakieś 780 tysięcy złotych (via Motor1).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News