Tuning Audi RS7 Sportback 2020 pokazuje jaka bestia w nim drzemie

Audi RS7 Sportback, RS7 Sportback, tuning Audi RS7 Sportback, osiągi RS7 Sportback

Modele Audi RS stawiają na pierwszym miejscu wydajność, a RS7 Sportback 2020 nie jest od tego wyjątkiem i daje się podkręcać równie dobrze, jak pozostała część rodziny.

W podstawowym modelu i z podwójnie turbodoładowanym 4-litrowym silnikiem V8 pod maską RS7 Sportback oferuje osiągi supersamochodu, bo moc 591 koni mechanicznych i 799 Nm momentu obrotowego. Przypomnijmy, że w grę wchodzi rodziny sedan. Sedan, który do 96,5 km/h dobije w 3,6 sekundy.

Zabawa z tuningiem robi jednak swoje, czego przykładem jest RS7 Sportback po zabawie w warsztacie tunera HGP. Stamtąd wyjechał z rozległymi ulepszeniami, które obejmują ulepszone turbosprężarki, nowy wlot, ulepszony filtr powietrza i zmodyfikowany układ wydechowy. Wszystkie elementy ładnie łączą się ze sobą za sprawą zmian w oprogramowaniu.

Owocem tego jest finalna moc rzędu 948 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 1250 Nm. Tak ulepszony RS7 nie ma problemu z przekroczeniem prędkości 321 km/h, bo dociera nawet do 363 km/h. Z testów wniknęło, że sprint do setki zalicza w 2,8, a później jego droga do 200 km/h przebiega w 5,5 sekundy.

Czytaj też: Ośmieszyła policję przekraczając prędkość w nowym Bentleyu

Wszystkie te osiągi nie są tanie, bo tak podkręcone RS7 Sportback kosztuje około 200000 euro, co stanowi grubo ponad dwukrotność ceny podstawowego modelu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News