WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Australijski miliarder buduje w pełni funkcjonalną replikę Titanica

Czy chciałbyś wyruszyć w rejs na jednym z najsłynniejszych statków w historii świata? Być może niedługo będziesz miał okazję. Jak donosi The Independentreplika nieszczęsnego statku, Titanica w dziewiczą podróż wyruszyć ma już w roku 2018.

Clive Palmer, australijski miliarder i dyrektor firmy Blue Star Line ogłosił swoje plany już w 2012. Pierwotnie projekt miał zostać ukończony już w tym roku, niemniej opóźnienia sprawiły, że najprawdopodobniej będzie mieć to miejsce dopiero w 2018.

Według Belfast Telegraph Titanic II będzie wyposażony w dziewięć pokładów i 840 kajut, co wystarczyć ma dla 900 członków załogi i 2400 turystów – podzielonych na pierwszą, drugą i trzecią klasę. Zupełnie jak na oryginalnym statku. Będą również łaźnie tureckie, basen i siłownie.

Choć statek ma być repliką jak najbliższą oryginałowi, wprowadzono szereg modernizacji. Kadłub będzie o cztery metry szerszy, ponadto blachy będą spawane, a nie nitowane. Co więcej, na statku znajdą się nowoczesne, satelitarne systemy nawigacyjne i radar, ponadto zastosowane zostaną nowoczesne standardy bezpieczeństwa. Tak, będzie również dostatecznie dużo szalup ratunkowych.

Niemniej, najważniejszą różnicą będzie fakt, że Titanic II, nie przebędzie w swojej dziewiczej podróży Atlantyku. Zamiast tego popłynie z Jiangsu w Chinach do Dubaju. Tam bowiem Blue Star Line ma biznesowe kontakty. Nieznane są jeszcze ceny biletów, niemniej Today.com doniosło, że niektórzy zainteresowani chcą przeznaczyć na bilet nawet do miliona dolarów.

[źródło i grafika: popularmechanics.com]