Czy wyobrażacie sobie korzystanie ze smartfonów bez biometrycznej autoryzacji? Ja, szczerze mówiąc, już nie i wygląda na to, że niektórzy klienci korzystający z wypożyczalni samochodów wkrótce się do tego przyzwyczają.

Firma Hertz ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła współprace ze startupem Clear specjalizującym się w bezpieczeństwie, aby wprowadzić do swojej oferty ich produkt Fast Lane. Ten działa już m.in. na międzynarodowym lotnisku Hartsfield-Jackson Atlanta i wygląda na to, że rozwinie skrzydła dzięki Hertz. Amerykańskie przedsiębiorstwo pokłada w nim bowiem nadzieję na przyśpieszenie procesu wypożyczania samochodów, co swoją drogą ma być pierwszym użyciem takiej technologii w tym segmencie. Ten ma zawitać do ponad 40 placówek firmy w 2019 roku, co nie powstrzymało firmy przed ujawnieniem szczegółów na temat swojej nowinki.

Aby skorzystać z Hertz Fast Lane klient będzie potrzebował (zapewne droższego) konta Hertz Gold Plus Rewards. Jednak uwierzytelnianie się systemem Clear ma być darmowe, a sami członkowie „subskrypcji” Hertz otrzymają nawet zniżkę na usługę Clear na lotnisku, która zwykle kosztuje 179$. Po przejściu procesu konfiguracji konta wizyta w placówce Hertz ograniczy się do wyboru samochodu i rzucenia okiem na kamerę w specjalnym okienku, która po identyfikacji pozwoli ci ruszyć w drogę. Ma to podobno trwać zaledwie 30 sekund.

Czytaj też: Nowy system bezpieczeństwa Seata dba o bezpieczeństwo rowerzystów

Źródło: Engadget

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej