Reklama
aplikuj.pl

Autorzy Project Cars mają nowego wydawcę

project cars

Weterani wyścigowych symulacji ze Straight4 Studios nawiązują strategiczną współpracę z wydawcą PLAION. Czego możemy spodziewać po ich nowej grze?

Project Cars powróci?

PLAION, niezależny developer, wydawca i dystrybutor produktów rozrywkowych, ogłosił podpisanie nowej umowy wydawniczej ze Straight4 Studios. Nowo założonemu studiu przewodzi weteran symulatorów wyścigowych Ian Bell, którego imponujące doświadczenie w branży obejmuje takie tytuły jak Need for Speed: Shift, Test Drive: Ferrari Racing Legends, Shift 2: Unleashed, oraz serie GTR i Project CARS.

Kevin Boland, Chief Development Officer w Straight4 Studios, skomentował: „Długo oczekiwany powrót jednego z najbardziej kultowych zespołów twórców symulacji wyścigów jest jeszcze mocniejszy dzięki strategicznej współpracy z PLAION. Cały zespół jest podekscytowany tym, co PLAION może wnieść do naszej gry.”

Nowa wizja na Project Cars?

Strategiczna współpraca będzie koncentrować się na tworzeniu jeszcze nieogłoszonej gry wyścigowej, nad którą pracuje wiele kluczowych twórców stojących za Slightly Mad Studios, wraz z zespołem innych weteranów branży.

Ian Bell, CEO w Straight4 Studios, dodał: „Nasza wizja na tę nową grę jest hardkorową symulacją wyścigów z zaangażowaniem w dostarczanie społeczności takich narzędzi do symulacji i modowania, jakich pragną. PLAION natychmiast zrozumiał nasze dążenia oraz potencjał i jesteśmy przekonani, że ta współpraca odegra decydującą rolę w wyniesieniu branży symulacji wyścigów na zupełnie nowy poziom realizmu i zabawy.”

Klemens Kundratitz, CEO w firmie PLAION, również skomentował: „Zawsze szukamy nowych partnerów do współpracy i zapewnienia naszym odbiorcom czegoś naprawdę wyjątkowego. Straight4 Studios ma fantastyczną wizję i zespół z wyjątkową listą gier na swoim koncie. Fani symulacji wyścigowych powinni zwrócić pilną uwagę.”

Nadchodząca gra wyjdzie na platformy PC, PlayStation 5 oraz Xbox i będzie duchowym powrotem do czasów świetności symulacji wyścigów z nowym, specjalnie zaprojektowanym silnikiem fizyki i najnowocześniejszą grafiką.