WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Autorzy PUBG mówią o relacjach z Epic Games

Autorzy PUBG wypowiedzieli się na temat swoich relacji z Epic Games. Co myślą oni o ludziach od Fortnite’a?

Gdyby ktoś miał określić jakie są stosunki pomiędzy autorami PlayerUnknown’s Battlegrounds i Fortnite’a to przed oczami miałby zapewne wizję pola bitwy, na którym oba zespoły są zrzucone na ogromną wyspę i może pozostać tylko jeden z nich. W końcu historia wskazywałaby na niechęć do innych. Jest jednak zupełnie inaczej!

Czytaj też: Zbigniew Boniek powołuje reprezentację Polski w Esporcie

Na temat stosunku autorów PlayerUnknown’s Battlegrounds do ludzi z Epic Games wypowiedział się Brian Corrigan z PUBG Corp. Zapewnił on, że zespoły w żadnym wypadku nie myślą o sobie jako o wrogach, których trzeba prześcignąć lepszą grą. Według jego wypowiedzi – twórcy rozmawiają ze sobą praktycznie przez cały czas. A przypomnijmy, że jeszcze jakiś czas temu straszono sie pozwami.

Rozmowy są jednak teraz prowadzone po to, aby lepiej rozumieć gatunek battle royale. Każda z firm bawi się w końcu w gatunku, który wciąż pozwala na wiele eksperymentów. Nikt nie wie jak na dane kwestie zareagują gracze, więc każdy element trzeba na spokojnie sprawdzić, aby społeczność, która zostawia miliony dolarów, nagle nie odeszła.

Corrigan z PUBG Corp. uważa również, że PlayerUnknown’s Battlegrounds jest wyjątkowe. Fortnite i PlayerUnknown’s Battlegrounds to dwie na tyle różne gry, że firma jest spokojna o swoją część rynku. Według dewelopera, ich gra ma unikalny model rozgrywki, który nie znajdziemy nigdzie indziej. Szczerze, to bym z tym polemizował, ale niech już mu będzie…

Czytaj też: Kot przerwał grę streamerowi, poprzez zwymiotowanie na płytę główną – i to sie nagrało

Źródło: playstationlifestyle.net