Reklama
aplikuj.pl

Back to school 2020 – wydajne podzespoły komputera nie tylko do nauki? Gigabyte ma coś dla nas

Odpowiednio wyposażony komputer to duża wygoda. Nawet najprostsze czynności wygodniej wykonuje się na sprzęcie, który jest dobrze wyposażony. Jest szybki i wydajny. A do tego potrzebujemy odpowiednich podzespołów. Takie znajdziemy w ofercie firmy Gigabyte.

Nie zapomnij sprawdzić pełną wersję naszego poradnika szkolnego, znajdziesz go pod tym adresem.

27-calowy zakrzywiony monitor Gigabyte G27FC

Zastanawialiśmy się od czego zacząć i postanowiliśmy zacząć… od końca. Czyli urządzeń, które pokazują nam ostateczny efekt pracy komputera, jakimi są monitory. Na pierwszy ogień idzie zakrzywiony Gigabyte G27FC z matową matrycą LED. Mamy tutaj klasyczną rozdzielczość FullHD, bardzo szybki czas reakcji na poziomie 1ms oraz wysokie odświeżanie 165 Hz wraz z technologią AMD FreeSync. Co gwarantuje płynny obraz, ale również mniej męczy oczy. Monitor oferuje proste wzornictwo, ale jednocześnie dużo opcji personalizacji ustawień. Można go obrócić i nachylić na różne sposoby, dzięki czemu dopasujemy go praktycznie do każdego stanowiska pracy. Do dyspozycji mamy dwa porty HDMI, jeden DisplayPort, wyjście słuchawkowe, dwa porty USB-A, jeden USB-B oraz dwa głośniki o mocy 2W.

Gigabyte G32QC dla potrzebujących większej powierzchni

Monitor Gigabyte G32QC różni się od G27FC kilkoma istotnymi szczegółami. Przede wszystkim jest większy i oferuje ekran o przekątnej 31,5 cala. Również zakrzywiony, z matową matrycą z podświetleniem LED. Wyższa jest też rozdzielczość, w tym przypadku WQHD (2560 x 1440 pikseli). Takie same jest za to odświeżanie obrazu – 165 Hz, czas reakcji matrycy na poziomie 1ms, a technologia AMD FreeSync występuje tutaj w poprawionej wersji Premium Pro. Taki sam jest też zestaw portów, ale w tym wypadku nie znajdziemy wbudowanych głośników. Oba monitory oferują też funkcje przydatne graczom, takie jak Black Equalizer który rozjaśnia ciemne sceny bez prześwietlania obrazu. Gameassist dodający niestandardowe celowniki oraz OSD Sidekick do zmiany parametrów obrazu za pomocą myszy i klawiatury.

Solidna podstawa komputera – Gigabyte Z490 Aorus Master

Płyta główna to fundament każdego komputera. Jeśli decydujemy się na maszynę z procesorem Intela, dobrym wyborem będzie Gigabyte Z490 Aorus Master z gniazdem LGA 1200, które obsługuje procesory 10. generacji. Płyta obsługuje naprawdę szybkie podzespoły. Od pamięci RAM DDR4 o taktowaniu nawet 5000 MHz, przez dyski M2. (maksymalnie trzy) w standardzie PCIe Gen 3 x4 o przepustowości do 32 Gb/s, po porty USB 3.2 Gen2 o przepustowości do 10 Gb/s. Szybka jest też łączność bezprzewodowa dzięki układowi LAN Intel 2.5GbE o przepustowości 2,5 Gb/s oraz karta sieciowa Wi-Fi 802.11ax o przepustowości 2,4 Gb/s i łączność Bluetooth 5. Do tego mamy solidny dźwięk, co gwarantuje przetwornik ESS SABRE Hi-Fi 9118 DAC oraz kondensatory WIMA i Nichicon klasy premium oraz kodek Realtek ALC1220-VB.

Płyta oferuje przemyślany system chłodzenia. Dyski są ukryte pod osłonami termicznymi, a do tego mamy tu aż 8 złączy wentylatorów, 9 czujników temperatur, a sekcji zasilania pilnuje układ radiatorów i płytka PCB z dodatkową warstwą miedzi połączone ciepłowodem. A na deser mamy fakt, że płyta jest zwyczajnie… ładna.

Gigabyte B550 Aorus Elite dla fanów AMD

Obok propozycji dla fanów Intela nie mogło zabraknąć czegoś dla fanów procesorów AMD. A konkretnie płyty Gigabyte B550 działającej z procesorami AMD Ryzen 3. oraz nowszych generacji. Wraz ze zintegrowanymi układami AMD Vega, pamięcią RAM DDR4 taktowaną do 4733 MHz, szybkimi dyskami M.2 PCIe Gen4 x4 o przepustowości do 64 Gb/s oraz USB 3.2 Gen2 o przepustowości do 10 Gb/s.

Podobnie jak w modelu Z490 znajdziemy tutaj szybką łączność przewodową z kontrolerem Realtek 2.5GbE LAN, wysokiej jakości dźwięk dzięki technologii Aorus AMP-UP z odizolowanymi ścieżkami PCB oraz wydajny system chłodzenia. W jego skład wchodzi 6 czujników temperatury, 5 wentylatorów i specjalne chłodzenia sekcji zasilania z wielowarstwową płytką PCB.

Gigabyte B450 Aorus Elite z podświetleniem RGB

Ostatnią płytą główną jaką dla Was mamy jest wariant budżetowy dla procesorów AMD 2. generacji, czyli Gigabyte B450 Aorus Elite. Budżetowy, nie znaczy słaby. Znajdziemy tutaj wsparcie dla pamięci RAM DDR4 o taktowaniu do 3200 MHz, dwa sloty M.2 z interfejsem PCIe Gen3 x4 oraz x2 oraz specjalną technologię AMD StoreMI, która pozwala na sparowanie dysku SSD ze starszym dyskiem HDD oraz zwiększenie prędkości transferu danych.

Wysokiej jakości dźwięk gwarantuje kodek Realtek ALC892, a za szybki przesył danych dba układ sieciowy Realtek 8118 Gaming LAN o przepustowości do 1 Gb/s. Chłodzenie to z kolei 4 gniazda wentylatorów oraz 6 czujników temperatury oraz hybrydowe złącza pozwalające na instalację chłodzenia wodnego. Całość jest wzbogacona o podświetlenie RGB zgodne z systemem Gigabyte RGB Fusion.

Gigabyte GeForce GTX 1160 Super OC – granie za rozsądne pieniądze

Nie zawsze musimy wydawać majątku aby móc wygodnie grać w nowe gry. Odpowiednią wydajność zapewni nam niedroga karta Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC 6GB GDDR6. Podkręcony wariant karty graficznej, jak nazwa wskazuje, jest wyposażony w 6 GB pamięci RAM GDDR6 taktowanej zegarek 14000 MHz, a do tego 192-bitowy interfejs pamięci. Do dyspozycji mamy 1408 rdzeni CUDA, a taktowanie rdzenia to 1785 MHz oraz do 1830 MHz w trybie Boost.

Karta jest chłodzona aktywnie przez dwa solidne wentylatory w systemie Windforce 2X, a do dyspozycji mamy jeden port HDMI oraz trzy DisplayPorty.

Gigabyte Radeon RX 5600 XT Gaming OC, czyli dla fanów AMD też coś mamy

Karta Gigabyte Radeon RX 5600 XT Gaming OC to sprzęt oparty na architekturze AMD RDNA z Interfejsem PCI-E 4.0. Mamy tutaj procesor graficzny wykonany w 7nm procesie technologicznym z taktowaniem rdzenia na poziomie 1560 MHz oraz do 1620 MHz w trybie Boost. 6 GB pamięci GDDR6 ze 192 szyną oferuje taktowanie na poziomie 12000 MHz.

Karta jest chłodzona aktywnie przez trzy wentylatory w systemie Windforce 3X i daje nam dostęp do jednego portu HDMI oraz trzech DisplayPortów. Miłym dodatkiem jest logo na obudowie z podświetleniem RGB, którym możemy dowolnie zarządzać.

Gigabyte GeForce RTX 2060 OC tani Ray Tracing

Ray Tracing, czyli technologia śledzenia promieni, to jeden z ostatnich trendów na rynku grafiki w grach. Najtańszymi kartami, które pozwalają na jego obsługę jest seria RTX 2060, a karta Gigabyte GeForce RTX 2060 OC to jeden z jej ciekawszych przedstawicieli. Podobnie jak w powyższych kartach mamy tutaj 6 GB pamięci GDDR6 z taktowaniem 14000 MHz i 192-bitową szynę pamięci. Do dyspozycji dostajemy 1920 rdzeni CUDA, a taktowanie rdzenia to 1680 MHz oraz 1755 MHz w trybie Boost.

W tym przypadku również mamy cztery port – 1x HDMI oraz 3x DisplayPort, a za chłodzenia odpowiadają dwa 90mm wentylatory, które uruchamiają się dopiero wtedy, kiedy faktycznie jest to niezbędne. W momencie mniej wymagającej pracy karta pracuje niema bezgłośnie.

Gigabyte Aorus Liquid Cooler RGB 360, bo wydajny komputer to chłodny komputer

Podstawą wydajnego komputera są nie tylko odpowiednio dobrane podzespoły, ale również wydajne chłodzenie. Takie jak Gigabyte Aorus Liquid Cooler RGB 360. To w zasadzie nie tylko strażnik temperatury pracy procesora, ale też efektowny dodatek, który dosłownie rozświetli wnętrze komputera.

Za samo chłodzenie odpowiada miedziany blok z pompą wodną. Na niej został umieszczony efektowny ekran LCD o średnicy 60mm, który pokazuje najważniejsze informacje na temat stanu chłodzenia, czy temperatury procesora. Na drugim końcu układu znajduje się solidny radiator z trzema podświetlanymi wentylatorami z podwójnymi łożyskami kulkowymi oraz specjalnie dobranym kształtem łopatek. To zwiększa ich żywotność, ale jednocześnie niweluje generowany hałas w trakcie pracy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News