WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Akcja partnerska

Back to school 2020 – niezawodna łączność ze światem? To musi być sprzęt TP-Link

Odpowiedni dostawca usług internetowych to jedno. Ale stabilność i szybkość połączenia Internetowego to w dużym stopniu zasługa posiadanego przez nasz sprzętu. Router musi być odpowiednio szybki, aby uniknąć sytuacji, w której mamy Internet 500 Mb/s, ale nasz sprzęt obsługuje tylko do 150 Mb/s. Ważny jest też silny sygnał Wi-Fi, najlepiej na częstotliwości 2,4 oraz 5 GHz, tak aby sięgał do wszystkich zakamarków naszego domu lub mieszkania. Obok routerów mamy dla Was propozycję jeszcze jednego gadżetu, który z pewnością bardzo przyda się w każdej szkole.

Nie zapomnij sprawdzić pełną wersję naszego poradnika szkolnego, znajdziesz go pod tym adresem.

TP-Link M7200 Internet w każdym miejscu

Podróże, wyjazdy, zdalna praca lub nauka. Życie bez Wi-Fi bywa bardzo ciężkie. Rozwiązaniem problemu braku dostępu do Internetu jest mobilny hotspot TP-Link M7200, obsługujący połączenia LTE. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu do Internetu bezprzewodowo można podłączyć nawet 10 urządzeń jednocześnie, wykorzystując tylko jedną kartę SIM. Tablety, smartfony i inne sprzęty mobilne będą działały wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. Można oczywiście udostępniać Internet z telefonu, ale M7200 pozwala oszczędzić baterię smartfonu, która zawsze może przydać się do wielu innych czynności. W pełni naładowany akumulator hotspotu M7200, o pojemności 2000mAh, wystarcza na 8 godzin pracy. M7200 jest także dobrym rozwiązaniem w przypadku podróży zagranicznych. Aby nie płacić za transfer danych, wystarczy włożyć do urządzenia kartę pre-paid  od lokalnego operatora i po prostu korzystać z Internetu.

Mobilne urządzenie LTE M7200 z pewnością nie obciąży nadmiernie budżetu osób, które będą mogły korzystać z sieci w czasie wyjazdów lub podczas wyszukiwania i oglądania w Internecie różnych treści.

Zaletą M7200 jest bardzo łatwa i szybka konfiguracja – wystarczy włożyć kartę SIM, włączyć i zarządzać nim poprzez aplikację tpMiFi, dostępną na urządzenia mobilne.

TP-Link Deco M4 – Wi-Fi w całym domu bez zakłóceń

Mieszkańcy kilkupokojowych mieszkań lub domów często skarżą się na problemy z sygnałem Wi-Fi, ponieważ nie dociera on do niektórych pomieszczeń lub jest zbyt słaby do sprawnej transmisji danych. Rozwiązaniem tego problemu może być  Deco M4, które pozwala na zbudowanie wydajnej sieci Wi-Fi. Wystarczy zaledwie jeden zestaw z dwoma jednostkami Deco M4, by zapewnić płynną transmisję danych na powierzchni ponad 200 m2. Dzięki połączeniu kilku współpracujących ze sobą urządzeń Deco M4 można stworzyć wydajny system Wi-Fi nawet w wielopiętrowym domu. Routery Deco współpracują ze sobą, aby tworzyć jednolitą sieć Wi-Fi. Podczas przemieszczania się po domu telefon lub tablet zawsze połączy się z urządzeniem, który oferuje mu najlepsze połączenie, bez przerywania transferu, buforowania czy spadków prędkości.

System Deco M4 pracuje w standardzie 802.11ac, oferując przepustowość do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w 2,4 GHz. Każda jednostka Deco M4 wyposażona jest również w 2 gigabitowe porty Ethernet, które pozwalają w pełni wykorzystać możliwości urządzeń przewodowych.

Deco M4 oferuje także funkcję kontroli rodzicielskiej z możliwością utworzenia osobnego profilu dla każdego z domowników z określonymi limitami czasowymi. Dodatkowo można ustawić także filtry, które będą blokowały dostęp do niepożądanych treści.

Konfiguracja i zarządzanie Deco M4 są niezwykle proste. Wystarczy zainstalować aplikację TP-Link Deco, dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS, a następnie podążać za wskazówkami wyświetlanymi na ekranie smartfona. Deco zajmie się resztą, łącznie z wyborem najlepszych miejsc do instalacji urządzeń.

TP Link Archer AX10 wyciśnie maksimum możliwości z każdej sieci

Wi-Fi 6 to bardzo młoda technologia zaprojektowana tak, aby sprostać wyzwaniom związanym z coraz większą liczbą urządzeń łączących się z siecią bezprzewodową. Do tej pory można ją było znaleźć jedynie w drogich urządzeniach sieciowych, na które mogli pozwolić sobie tylko nieliczni. Router TP-Link Archer AX10 sprawia, że Wi-Fi 6 jest na wyciągnięcie ręki także dla studenta czy nauczyciela, którzy muszą sprawnie odnaleźć się w sytuacji zdalnego nauczania.

Archer AX10 został wyposażony w liczne technologie wspomagające. Dzięki OFDMA i MU-MIMO router zapewnia podłączonym urządzeniom aż czterokrotnie większą przepustowość!  Jego cztery zewnętrzne anteny o wysokim zysku oraz technologia Beamforming pozwala na utworzenie silnej i niezawodnej sieci bezprzewodowej, dostępnej na powierzchni całego domu. Natomiast kolorowanie BSS zapewnia płynne i stabilne połączenia, redukując zakłócenia sygnału generowane na przykład przez sieci bezprzewodowe rozgłaszane w sąsiednich mieszkaniach. Dokądkolwiek pójdziesz ze swoim laptopem – wszędzie będziesz mieć doskonały zasięg.

Archer AX10 posiada także 4 gigabitowe porty LAN oraz trzyrdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz zapewniający moc, która z łatwością udźwignie intensywną transmisję danych, dbając o to, by opóźnienia utrzymywały się na bardzo niskim poziomie. Co ważne – konfiguracja routera jest banalnie prosta.

TP Link TL-MR100 jest jak mobilny wół roboczy

TL-MR100 jest doskonałą propozycją dla osób, które nie mają możliwości skorzystania z infrastruktury kablowej oraz dla tych, którzy chcieliby ze swojego Internetu korzystać niezależnie od miejsca, do którego się udają. Jego możliwości oraz niezwykle atrakcyjna cena sprawiają, że router jest świetnym rozwiązaniem na wiele problemów. TL-MR100 może udostępnić połączenie 3G/4G nawet 32 urządzeniom bezprzewodowym jednocześnie. To doskonała opcja dla zamieszkujących wspólny pokój w akademiku studentów.

Router obsługuje LTE Cat4 i zapewnia stabilne połączenia o prędkości do 150 Mb/s. Wystarczy włożyć do wbudowanego slotu kartę SIM i w dowolnym miejscu oglądać filmy w jakości 4K, uczęszczać w zajęciach on-line, pobierać duże pliki lub relaksować się grając z kumplami w sieciówki. Stabilność i wydajność połączeń gwarantują dwie odłączalne, zewnętrzne anteny LTE, które w razie potrzeby można wymienić np. na antenę zewnętrzną.

TL-MR100 rozgłasza sieć Wi-Fi w standardzie 802.11n o prędkościach do 300Mb/s. Za podłączenie urządzeń przewodowych odpowiadają dwa porty LAN 10/100 Mb/s. Co istotne jeden z nich może zamiennie służyć jako port WAN, dzięki czemu w przypadku zmiany dostawcy Internetu na operatora stacjonarnego nie trzeba wymieniać routera. 

Powerbank TL-PB20000 aby nigdy nie zabrakło prądu

Nosimy ze sobą coraz więcej urządzeń, które mają duże zapotrzebowanie na energię elektryczną. Suchanie muzyki, granie, oglądanie filmów na urządzeniach mobilnych – to wszystko sprawia, że baterie bardzo szybko się rozładowują.

Rozwiązaniem tego problemu jest pojemny powerbank TL-PB20000 od TP-Link. Dzięki litowo-polimerowym akumulatorom powerbank jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowane w nim ogniwa umożliwiają jednoczesne ładowanie banku energii oraz podłączonych do niego urządzeń. Dzięki dwóm szybkim, inteligentnym portom, powerbank ładuje nawet do 65% szybciej niż oryginalny zasilacz. Moc wejściowa 2,1A umożliwia ultraszybkie ponowne naładowanie banku energii. TL-PB20000 potrzebuje na to zaledwie kilku godzin.

Mimo zastosowania akumulatorów o pojemności 20000 mAh, powerbank jest lekki i kompaktowy, a obudowa z wysokiej jakości tworzywa nadaje mu prosty i elegancki wygląd.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News