Reklama
aplikuj.pl

Badanie fazy REM w domu. Dzięki SomaSleep stało się to możliwe

badanie fazy REM w domu

Firma Somalytics z Seattle opracowała SomaSleep, aby badanie fazy REM w domu było proste, szybkie i tak naprawdę wreszcie możliwe.

SomaSleep sprawiła, że badanie fazy REM w domu jest proste

Faza REM to szczególny moment snu, który odznacza się wysoką aktywnością mózgu, nieregularnym oddechem i szybkimi ruchami gałek ocznych. Wedle badań odgrywa ważną rolę w procesie uczenia się, zapamiętywania i rozwoju mózgu, a jego analizy wymagają badań laboratoryjnych. Jednak dzięki SomaSleep każdy z nas może przeprowadzić analizę faz REM we własnej sypialni.

Czytaj też: Kosmiczne fabryki ThinkPlatform od ThinkOrbital mają wnieść możliwości ludzkości na nowy poziom

SomaSleep w przeciwieństwie do laboratoryjnego sprzętu wykorzystuje nie elektrookulografię, a tajemnicze czujniki z nanorurek węglowych. Dzięki temu firmie udało się ograniczyć formę domowego sprzętu do analizy REM, sprowadzając ją do opaski na oczy, która wysyła dane do sparowanego smartfona lub tabletu. Obecnie jednak Somalytics dopiero poszukuje partnerów, którzy pomogą wprowadzić urządzenie na rynek, ale dumnie twierdzi, że SomaSleep powinna być komercyjnie dostępna do grudnia przyszłego roku w cenie 199$.