Reklama

Baldur’s Gate 3 Patch 4 dostępny! Tylko po co grać teraz?

baldurs gate 3 patch 4

Baldur’s Gate 3 Patch 4 jest już dostępny do pobrania. Gracze mogą się już bawić tylko… ja nie do końca rozumiem po co.

Baldur’s Gate 3 Patch 4 można już pobrać na Steam. Nowa wersja gry to setki poprawek oraz wprowadzenie nowej klasy postacii – druida. Wszystko świetnie, ale… znowu zaczynać od nowa?

Baldur’s Gate 3 Patch 4 – OK, ale dlaczego?

Już opisując wcześniej Baldur’s Gate 3 pisałem, że nowa klasa bohatera wygląda rewelacyjnie. Widać, że Larian ma ogromne doświadczenie i wręcz bawi się gatunkiem RPG. Ekipa czuje się w tych klimatach doskonale i nie wierzę, że tytuł nie zdobędzie kilku maksymalnych not w recenzjach.

Jest tylko jedna sprawa, o której powinniście pomyśleć zanim zaczniecie zabawę, bo być może nie będziecie chcieli do gry wracać. Baldur’s Gate 3 to Early Access. Wszyscy to doskonale znamy – tytuł z czasem zostaje ulepszony, dzięki czemu zyskują wszyscy – gracze, bo otrzymują lepszą rozgrywkę, twórcy – bo z dobrej gry więcej zarobią.

Baldur’s Gate 3 jest jednak grą RPG. W tym przypadku tytuł zyskuje z czasem content, który mógłby zmienić naszą historię. W tym wypadku – już na samym początku. Jeśli komuś spodoba się nowa klasa bohatera, to musi zacząć zabawę od początku. Warto mieć to na uwadze. Ja czekam na pełniaka z niecierpliwością!