Reklama

Nie, Bank Pekao nie rozdaje 900 zł. To tylko kolejna forma oszustwa

Cyberprzestępcy wymyślają coraz to nowe sposoby na wyłudzenie od nieuważnych osób ich danych. Tym razem kuszą możliwością otrzymania 900 zł od Banku Pekao.

Bank Pekao przekazuje 900 zł na konto

Kiedy czytamy o internetowych oszustwach większość z nich od razu wydaje nam się tak grubymi nićmi szyta, że trudno uwierzyć, iż ktoś się na nie nabiera. Nieuważnych i łatwowiernych osób jednak nie brakuje, dlatego mimo wszystko warto o tym informować. Tym razem specjaliści z firmy DAGMA Bezpieczeństwo IT dostrzegli kampanię phishingową prowadzoną na Facebooku.

Czytaj też: WhatsApp umożliwi wysyłanie nieskompresowanych zdjęć

Przestępcy podszywają się pod Bank Pekao, choć wystarczy przyjrzeć się bliżej, by od razu zauważyć oszustwo. Kuszą oni bonusem w wysokości 900 zł, które można otrzymać w bardzo łatwy sposób. Wystarczy napisać w komentarzu indywidualny numer klienta.

Foto: DAGMA Bezpieczeństwo IT

Czytaj też: Co nowego w Google Meet?

Żadnych pieniędzy, oczywiście, ofiary nie zobaczą. Mogą się również pożegnać z własnymi środkami zgromadzonymi w banku, bo w końcu taki jest cel oszustów – wyłudzenie danych, które będą mogły posłużyć do kradzieży pieniędzy. Na Facebooku post pojawiał się z konta „Pekpao”, zaś w samej nazwie „Pekao” litera „k” została zamieniona przez znak specjalny. Dlatego warto pomyśleć kilka razy zanim klikniecie w podejrzane linki i przede wszystkim, nie wolno podawać nigdzie numeru klienta, ani innych wrażliwych danych.