WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

BarraCuda SSD, czyli próba Seagate na podbicie rynku

Seagate to nie tylko dyski HDD… przynajmniej do czasu. Producent zapowiedział właśnie pełnoprawne nośniki wewnętrzne BarraCuda SSD. Czy znana nazwa i logo zagwarantuje sukces na rynku?

Na to pytanie przyjdzie nam poczekać, bo BarraCuda SSD trafi do sprzedaży 16 lipca podczas Amazon Prime Day. Mówimy tutaj o standardowych 2,5-calowych dyskach półprzewodnikowych o grubości 7 milimetrów na interfejs SATA III. Będzie dostępny w czterech wariantach pojemnościowych (250 GB, 500 GB, 1 TB i 2 TB) o standardowych prędkościach. Mowa bowiem o 540 MB/s sekwencyjnego odczytu oraz 520 MB/s sekwencyjnego zapisu. Podobno ma mieć również specjalny moduł, który przyśpieszy prędkość do 560 MB/s i 90000 operacji IOPS. Wszystko to opakowane w prostej, czarnej obudowie (prawdopodobnie z plastiku).

BarraCuda SDD

Na wyróżnienie zasługuje jednak wytrzymałość MTBF na poziomie 1,8 miliona godzin oraz różniący się względem każdej wersji pojemnościowej wskaźnik TBW, który w przypadku 2 TB wynosi 1092 TB zapisu. Ponadto Seagate zapewnia swoim klientom 5-letnią gwarancję i dostępne przez całą dobę wsparcie techniczne. Za wersję 250, 500 i 1000 GB przyjdzie nam zapłacić kolejno: 79.99$, 129.99$ i 249.99$ – cena najpojemniejszego nośnika nie została ujawniona. Obecnie na Amazonie możecie liczyć na małe promocję, ale jeśli będziecie chcieli kupić te nośniki w Polsce, to będziecie musieli poczekać do września.

Źródło: TomsHardware