Reklama
aplikuj.pl

Baseny przydomowe, ogorodowe – dlaczego warto je wybrać?

Baseny przydomowe, ogorodowe

Myślisz o wykonaniu instalacji przydomowego basenu, ale nie wiesz, którą z konstrukcji wybrać, by być w pełni zadowolonym? Jeśli masz wątpliwości, który z basenów spełni Twoje oczekiwania, a jednocześnie wiesz, że standardowy basen dmuchany nie spełni Twoich oczekiwań to zwróć uwagę na baseny przelewowe oraz skimmerowe, które opiszemy poniżej. Zwróć uwagę na ich najważniejsze zalety, a przekonasz się, że są to opcje idealne także dla Ciebie.

Różnorodność oferty basenów przydomowych sprawia, że każdy może sobie pozwolić na stworzenie w swoim ogrodzie SPA na najwyższym poziomie. Mało tego basen przydomowy nie tylko zwraca na siebie uwagę pod względem funkcjonalnych rozwiązań, jak również roli sportowo rekreacyjnej. Dobrej jakości basen przydomowy, wykonany jako solidna instalacja wygląda świetnie, a dzięki temu staje się także bardzo okazałą dekoracją ogrodu. Kiedy i na jaki basen przydomowy warto się zdecydować?

Mało efektowane i niezbyt praktyczne baseny dmuchane – postaw na coś konkretniejszego

Choć baseny dmuchane cieszą się sporą popularnością, a wiele osób to właśnie w nich upatruje możliwość wykąpania się na własnej działce, to okazuje się, że sam model basenu nie jest specjalnie praktyczny. Basen dmuchany, ze względu na swoją konstrukcję i materiał wykonania, zwykle wystarcza na wykorzystanie go w jednym sezonie, a to sprawia, że co roku wydatek na jego zakup generuje spore, dodatkowe koszty. Baseny dmuchane nie posiadają także własnego systemu filtracji wody. Często i jej czystości decyduje dodatkowa pompa lub środki chemiczne, które także kosztują. Zamiast każdego roku generować koszty w domowym budżecie, lepiej wybrać opcję montażu konkretnego basenu przelewowego lub skimmerowego. Dlaczego warto o nich pomyśleć?

Basen przelewowy – nie tylko funkcjonalność, ale i dekoracja

Wśród jednych z najbardziej popularnych basenów przydomowych prym wiodą baseny przelewowe, w których woda sięga do niemal krawędzi wykonanej niecki. Dzięki temu sam basen prezentuje się nad wyraz okazale, a niecka staje się bardzo okazała w swojej konstrukcji.

Basen przelewowy posiada rynny przelewowe, za pomocą których woda wpada do obiegu filtracji, czyli do zbiornika wyrównawczego. Dzięki temu woda jest stale czysta, bez konieczności inwestowania w dodatkowe środki. Ogromną zaletą basenów przelewowych jest okazała konstrukcja i praktyczność. I choć samo wykonanie basenu przelewowego jest dość drogie to każdego roku decyduje się na jego montaż coraz więcej osób.

Baseny skimmerowe – czym się charakteryzują?

Jest to basen, który posiada specjalnie wykonane otwory skimmerowe. Dzięki nim woda dostaje się do skimmerów, a następnie do systemu filtracyjnego. Po oczyszczeniu woda dostaje się z powrotem do niecki, a dzięki temu jest nieustannie czysta. Wykonanie takiego basenu nie jest tak drogie, jak niecki przelewowej, a efekt końcowy potrafi być tak samo efektowny.

Jednak najważniejszym atutem takiego basenu jest bezawaryjność, jak również prosta obsługa. Na ten basen mogą zdecydować się zatem osoby, które nie chcą tracić na obsługę instalacji zbyt dużo czasu. Więcej o basenach przydomowych możesz przeczytać tutaj: https://domowe-baseny.pl

Sprawdź, która z opcji będzie dla ciebie!

Materiał partnera.