Reklama

Bateria, która będzie ładować smartfony nawet po 40 dniach bez prądu

Do sprzedaży trafi wkrótce akumulator o pojemności wystarczającej do ładowania telefonów nawet przez ponad miesiąc.

Legenda głosi, że ktoś na świecie używa właśnie Nokii 3110, którą podładował po raz ostatni ponad dekadę temu. Niestety współczesne smartfony nie są tak żywotne i najczęściej padają po kilkunastu godzinach bez zewnętrznego źródła zasilania. Rynek błyskawicznie znalazł rozwiązanie problemu, a jego odpowiedzią była produkcja power banków. Jednym z nich jest PowerHouse o pojemności 120,600mAh. Biorąc pod uwagę fakt, iż typowy telefon potrzebuje średnio ok. 2500mAh dziennie, możemy śmiało założyć, że produkt firmy Anker wystarczy na czterdzieści pełnych ładowań.

Bateria nie należy do najmniejszych i z pewnością nie sprawdzi się jako kieszonkowy gadżet. Rozmiarami jest bowiem porównywalna do pustaka. To z kolei pozwoliło zaimplementować twórcom w swoim projekcie cztery wyjścia USB, jedno samochodowe oraz jedno klasyczne (choć w wersji amerykańskiej). PowerHouse umożliwi 15-krotne naładowanie laptopa czy 7-godzinne działanie niewielkich rozmiarów piecyka. Gdy sam akumulator się rozładuje, można zasilić go w ciągu dziesięciu godzin.

Cena wynosząca 500 dolarów nie jest może najniższą z możliwych, jednak biorąc pod uwagę możliwości produktu firmy Anker oraz ewentualne problemy z zasilaniem w przyszłości, z pewnością znajdą się chętni na jego zakup.

[Źródło i grafika: gizmodo.com]