Reklama
aplikuj.pl

Battlefield 2042 zmienia ustawienia ze względu na pamięć mięśniową graczy

battlefield 2042

W ramach kolejnej aktualizacji Battlefield 2042, DICE zmienia domyślne ustawienie funkcji „celowanie stałe (żołnierz)”, zarówno w przypadku gry za pomocą kontrolera, jak i myszki i klawiatury. O co chodzi w tej funkcji?

Celowanie stałe w Battlefield 2042

„Celowanie stałe (żołnierz)” to funkcja korzystnie wpływająca na proces rozwijania pamięci mięśniowej podczas celowania. Pomaga ona obliczyć twoją czułość celowania, czyli ruch, jaki wykonują twój celownik i kamera po poruszeniu drążkiem lub myszą. W rezultacie czułość celowania będzie konsekwentna niezależnie od ustawień pola widzenia, które mogą się różnić ze względu na różne poziomy powiększenia w celownikach.

Czytaj też: Dodatkowe szczegóły limitowanej edycji Front Mission 1st Remake

Krótko mówiąc: nie jest to ustawienie, które natychmiast poprawi twoją celność. To raczej przydatne narzędzie, które z czasem pomoże ci stopniowo poprawić to, jak celujesz w trakcie gry. DICE zauważyło jednak pewien problem.

Celowanie stałe (żołnierz) było dotychczas domyślnie wyłączone, ponieważ spodziewaliśmy się, iż większe zróżnicowanie czułości celowania i powiększenia będzie korzystne dla nowych graczy, którzy uczą się celować. Zamiast tego zaobserwowaliśmy, że zarówno w przypadku nowych, jak i doświadczonych graczy różnice w celowaniu oznaczały trudności w uczeniu się konsekwentnego celowania podczas treningu pamięci mięśniowej.

Jeśli grasz za pomocą kontrolera, z pewnością nie umknęły ci różnice w celowaniu wynikające z działania asysty celowania i innych ustawień przyspieszających, takich jak spowolnienie celowania w pobliżu celu. Dzięki temu, że celowanie stałe (żołnierz) jest domyślnie włączone, zmniejszamy jeszcze bardziej niepotrzebne różnice w celowaniu, aby pomóc ci poznać krzywe celowania na drążkach kontrolera. Powinno to również pomóc w celowaniu podczas korzystania z celowników o większym powiększeniu i lepiej śledzić szybko poruszające się cele.

Gracz posługujący się myszką i klawiaturą nie doświadcza takich różnic, jak w przypadku korzystania z kontrolera. Jednak „celowanie stałe (żołnierz)” działa tak samo. Z czasem pomaga budować pamięć mięśniową i poprawia umiejętności celowania, zapewniając bardziej konsekwentną czułość celowania, niezależnie od poziomów powiększenia.

Jeśli wolicie grać bez „celowania stałego (żołnierz)”, nadal możecie je wyłączyć, wchodząc w Opcje: > Kontroler / Mysz i klawiatura – > Pieszo – > Celowanie stałe (żołnierz).