WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Battlefield Currency to waluta zmierzająca do Battlefield V

Trudno dziś trafić na grę AAA nastawioną na tryb wieloosobowy bez żadnego systemu płatności i wszelkiego rodzaju wirtualnych przedmiotów. Nie inaczej będzie z grą Battlefield V, która wzbogaci się w następnym miesiącu o walutę – Battlefield Currency.

Wiemy to z oferty, jaką jeden z użytkowników Reddita wypatrzył w jednym ze sklepów. Ta przedstawia nie tylko samą walutę, ale również cenę, jaką ustanowiło Electronic Arts oraz datę premiery. Wprawdzie nie wiemy, co dokładnie będzie można kupić za 6000 Battlefield Currency, ale cena 49.44$ raczej nie należy do najniższych. Ważne jest jednak to, że wydawca zapewnił nas już wcześniej, że w miejsce lootboxów wsadzi widoczne gołym okiem przedmioty, które będą wpływać wyłącznie na wygląd broni i postaci. Jest to o tyle ważne, że gracze nie będą musieli się martwić o balans w multi oraz patrzeć zazdrośnie na graczy, którzy kupili sobie jakieś “booster packi”, wspomagające progresję ich profilu.

Wprawdzie EA nie zapowiedziało jeszcze oficjalnie zarówno waluty, jak i samych przedmiotów możliwych do kupienia, ale wkrótce powinno to nastąpić. Tak się bowiem składa, że oferta jasno wskazuje na 18 stycznia 2019 roku, w którym zamówione wcześniej Battlefield Currency ma trafić na konta klientów.

Czytaj też: Promocja na Battlefield 5 trwa nadal – gra ma spore problemy

Źródło: Wccftech