Reklama
aplikuj.pl

Test chłodzenia be quiet! Pure Rock 2

test be quiet! Pure Rock 2, recenzja be quiet! Pure Rock 2, review be quiet! Pure Rock 2, opinia be quiet! Pure Rock 2

be quiet! Pure Rock 2 to kolejne nowe chłodzenie od znanego producenta. Tym razem jest ono dosyć podstawowe – czy wystarczy do dobrego schłodzenia średniej klasy procesora?

Chłodzenie zapakowane jest w standardowy karton. W środku jest zestaw montażowy, instrukcja oraz klipsy do montażu wentylatorów. Pasta jest bezpośrednio nałożona na podstawkę – jak sami widzicie na zdjęciu nie wytrzymała ona trudów transportu i jest do zmiany. Montaż chłodzenia jest bardzo typowy i prosty – nie będziecie mieli z tym problemów.

Chłodzenie na pewno wygląda elegancko. Górny firn jest srebrny a ciepłowody mają czapeczki. Na pewno taka konstrukcja będzie nieźle wyglądała w obudowie z oknem.

Be quiet! Pure Rock 2 ma wymiary 62 x 121 x 155 mm i waży 0,575 g. Oferuje ono cztery 6 mm Ciepłowody, które bezpośrednio stykają się z procesorem. Finy wykonane są z aluminium. Warto też zwrócić uwagę, że chłodzenie jest lekko przesunięte w jedną ze stron, co zapewnia kompatybilność z pamięciami RAM.

Dołączony wentylator to Pure Wings 2 PWM 120 mm. Jego maksymalna prędkość to 1500 RPM, przepływ powietrza 51,4 CFM, ciśnienie 1,25 mmH2O a głośność 20,2 dBA. Wentylator jest cały czarny więc dobrze komponuje się z resztą chłodzenia. Zasilany jest on ze złącza 4 pin.

Platforma testowa
Procesor
Intel Core-i5 9600K
Pasta
Noctua NT-H1
Panel
Scythe Kaze Master II
Płyta główna
Asus ROG Strix Z390-F Gaming
Pamięć RAM
Kingston Predator 2x 8 GB 3000 MHz
Dysk
Crucial BX100 128 GB
Karta graficzna
Asus GTX 1650 ROG Strix OC
Zasilacz
Be quiet! Dark Power Pro 11 750W
Obudowa
be quiet! Dark Base Pro 900 Black Rev.2
Monitor
Acer Predator XB271HU Abmiprz

Testy be quiet! Pure Rock 2

Chłodzenie spokojnie poradziło sobie z procesorem. Należy jednak zauważyć, że jest ono trochę słabsze od Fortisa 3, które jest w podobnej cenie. Nie ma tutaj jednak zaskoczenia – Fortis 3 ma choćby więcej ciepłowodów. Wyniki są jednak dobre i spokojnie chłodzenie poradzi sobie z procesorami średniej klasy.

Pod względem głośności jest dobrze. Jedynie na maksymalnych obrotach be quiet! Pure Rock 2 może być lekko głośniejszy, tak to w zasadzie ciężko będzie usłyszeć chłodzenie.

Podsumowanie testu be quiet! Pure Rock 2

Be quiet! Pure Rock 2 kosztuje ok. 160 zł. Jest to chłodzenie nieźle wyglądające i bardzo dobrze wykonane. Montaż jest prosty i nie sprawi Wam problemów. Minusem jest fabrycznie nałożona pasta – powinna być osobna tubka.

Wydajność jest bez zaskoczeń – prawidłowa dla chłodzenia o takiej budowie. Z procesorem średniej klasy cooler spokojnie sobie poradzi. Kulturę pracy też oceniam nieźle – be quiet! Pure Rock 2 nie powinien przeszkadzać Wam w trakcie pracy. Niestety uważam, że cena jest znacznie zawyżona jak na taką konstrukcję. Be quiet! Pure Rock 2 powinien kosztować bardziej 120-130 zł, żeby było to konkurencyjne chłodzenie – czyli tyle, ile kosztuje poprzednia wersja. W tej cenie jest to ciekawy wybór, ale jeśli zależy Wam tylko na wydajności i nawet kulturze pracy to konkurencja ma lepsze chłodzenia w podobnej cenie. Trzeba poczekać, aż kwoty w sklepach spadną, wtedy be quiet! Pure Rock 2 będzie w pełni godny polecenia. W innym wypadku chłodzenie warto wybrać jeśli zależy Wam także na eleganckim wyglądzie i bardzo dobrej jakości wykonania – to wyróżnia be quiet! Pure Rock 2 na tle konkurencji.

Zdjęcia wykonałem za pomocą smartfona Oppo Reno 2.