Reklama
aplikuj.pl

Ten elektryczny samochód zawalczy z Modelem S Tesli

Kolejny raz słyszymy o potencjalnym konkurencie elektrycznego Modelu S Tesli i tym razem ten pochodzi prosto z Chin. Oto ciągle koncepcja Radiance firmy Beijing, która posiada chrapkę na masową produkcję.

Beijing zaprezentował koncepcję Radiance na targach motoryzacyjnych w Pekinie 2020. Jako nowa marka chińskiego konglomeratu BAIC, Beijing chce zaimponować światu swoją koncepcją pojazdu elektrycznego, który ma futurystyczny wygląd i osiągi, które dorównują obecnym modelom największych graczy.

Chociaż niewiele jest szczegółów na temat nowej koncepcji, CarNewsChina donosi, że Beijing Radiance Concept może się pochwalić maksymalnym zasięgiem 800 kilometrów, które uzyskał w ramach cyklu NEDC. Firma chwali się z kolei, że Radiance będzie oferował autonomiczną jazdę na poziomie 4, gdy trafi do produkcji.

Sam w sobie koncept Radiance przybiera futurystyczny sznyt, który zostanie zapewne przypiłowany w jego wersji produkcyjnej. Z profilu pojazd koncepcyjny wygląda jak czterodrzwiowe coupe, co samo w sobie nadaje mu elegancji i podkreśla wydajnościowe aspiracje. Wszystko to podkreślają smukłe sekcje oświetlenia LED.

Czytaj też: Zapowiedź supersamochodu Taraschi Berardo wskrzesza włoską markę

Futuryzm widać również w kabinie, co objawia się przede wszystkim minimalistycznym podejściem. Nie wiadomo, kiedy ten koncept trafi do produkcji i czy trafi do sprzedaży poza Chinami.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News