Reklama

Odświeżony Bentley Bentayga Speed na teaserze

Bentley potwierdził na kolejnej zapowiedzi, że odświeżony model Bentayga Speed zostanie ujawniony już 12 sierpnia.

Podając w skrócie wszystkie nowości, Bentayga Speed 2020 będzie wyposażony w tę samą gamę ulepszeń kosmetycznych i technologicznych, jak w niedawno zmienionym standardowym SUVie.

To oznacza, że podobnie jak zwyczajna Bentayga, Bentayga Speed otrzyma całkowicie przeprojektowany przód, który dostosuje stylistykę SUVa do najnowszych wydań Continental GT i Flying Spur.

Oznacza to taką samą szeroką osłonę chłodnicy, zmienione reflektory LED, przeprofilowane przednie błotniki i zadarty przód. Jako, że jest to jednak flagowy model Bentaygi, Bentley zadba również o kilka dodatkowych poprawek stylizacyjnych, takich jak agresywny przedni splitter, głębsze boczne progi, wysoki spojler tylnej klapy i nowy tylny dyfuzor, w którym znajdzie się czterowylotowy układ wydechowy.

Wewnątrz kupujący prawdopodobnie otrzymają nowe wykończenia drzwi i parę zaktualizowanych sportowych foteli, bezprzewodową podkładkę do ładowania smartfonów, nowy 10,9-calowy system multimedialny z ekranem dotykowym, w pełni cyfrowy zestaw wskaźników i zdalny tablet, który umożliwia pasażerom na tylnych siedzeniach do sterowania różnymi funkcjami SUV-a.

Czytaj też: Klasyczny Rolls-Royce muzycznej legendy przerobiony na elektryka

Będzie napędzany tym samym 6-litrowym silnikiem W12 z podwójnym turbodoładowaniem, co poprzedni model, mając przy tym identyczną moc 626 KM i moment obrotowy rzędu 900 Nm. Osiągi w myśl sprintu do setki w 3,9 sekundy i maksymalnej prędkości na poziomie 305 km/h powinny zostać niezmienione.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News