W czasach, kiedy coraz to więcej wydawców odwraca się od Steama na rzecz Epic Games Store i obecnych tam lepszych „procentów”, Bethesda postanowiła być konsekwentna i nie porzucać Steama. Tylko co przyszło na myśl wydawcy z wrzucaniem do tego pociągu „fenomenalnego” Fallout 76? 

Kilka tygodni temu takie ogłoszenie Bethesdy uznalibyśmy za coś dziwacznego i kompletnie niepotrzebnego, bo jakie studio musiało do tej pory rozgłaszać to, że ich gra pojawi się na Steam? Czasy się jednak zmieniają i przez agresywną politykę Epic Games Store nie możemy być w stu procentach pewni co do tego, gdzie swój debiut zaliczą nadchodzące tytuły.

Mamy więc pewność, że Doom Eternal, Rage 2 i Wolfenstein: Youngblood trafi zarówno na Steam, jak i na platformę Bethesda.net. W ogłoszeniu nie zabrakło nawet Fallout 76, który po rocznej ekskluzywności na własnej platformie studia, również zawita na Steam. Może była to celowa zagrywka, ze względu na wątpliwą jakoś gry? Nie wiemy jednak, czy premiery na obu platformach będą jednoczesne, czy może będą faworyzować jedną z nich.
Źródło: Twitter
Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!