Reklama
aplikuj.pl

Jak beton z dodatkiem dwutlenku węgla od CarbonCure ratuje środowisko?

beton z dodatkiem dwutlenku węgla, CarbonCure

Przemysł cementowy od zawsze był i długo jeszcze będzie jednym z największych źródeł emisji dwutlenku węgla na świecie, odpowiadając za aż 8% całościowych zanieczyszczeń atmosfery. To nie dziwi, jako że każda jedna tona metryczna cementu powoduje uwolnienie 900 kg CO2 do atmosfery. Dlatego też CarbonCure Technologies, jako jedna z wielu firm tego typu, próbuje zmniejszyć emisje związane z użyciem cementu, co zapewnia światu beton z dodatkiem dwutlenku węgla.

Dzięki CarbonCure ilość potrzebnego cementu może spaść o 5%, zapewniając światu wytrzymalszy beton z dodatkiem dwutlenku węgla

Beton, to najpopularniejszy przez cenę i trwałość materiał budowlany, w którym arcyważnym elementem mieszanki stanowi cement. To on nadaje mu wyjątkowych właściwości, które doceniali już Rzymianie w starożytnych czasach. Firma CarbonCure opracowała technologię produkcji betonu z dodatkiem dwutlenku węgla przechwyconego bezpośrednio z jego źródeł natury ludzkiej. To zapewnia korzyści dla środowiska na dwóch etapach – zarówno poprzez wychwycenie gazu cieplarnianego, który normalnie dostałby się atmosfery, jak i zamknięciu go na stałe w materiale.

Czytaj też: Nawet mikropęknięcia w betonie nie ujdą uwadze tej technice

Wszystko sprowadza się do technologii CarbonCure Ready Mix, która wprowadza przechwycony dwutlenek węgla do betonu podczas jego mieszania. W ramach tego CO2 chemicznie przekształca się w minerał, który staje się częścią mieszanki i znacząco poprawia wytrzymałość betonu na ściskanie. Pozwala to na zmniejszenie ilości cementu o 5%.