Beyond Good and Evil 2 to zdecydowanie jedna z tych gier, których zapowiedź odbyła się zwyczajnie zbyt wcześnie. Premiera gry nie widnieje nawet na horyzoncie, a oferowana przez nią zawartość w dalszym ciągu jest owiana tajemnicą, ale twórcy nie szczędzą wszystkim fanom dawki informacji. Tym razem odpowiedzieli na całkiem okazały zbiorek pytań w ramach Q&A na oficjalnej stronie.

Deweloperzy poruszyli kwestię debiutu na rynku (nadal trudno go precyzyjnie określić), obecnych w grze postaci pokroju humanoidalnych świń z trailerów, a nawet zabarwień kulturowych. Okazuje się, że twórcy czerpią garściami z kultury dalekiego wschodu, ale finalnie nie zabraknie tych najbardziej tradycyjnych, których przedstawicielami są główne postaci. Z kolei nasz wygląd w Beyond Good and Evil 2 ma mieć realny wpływ na to, jak postrzegają nas NPC, którzy są wcześniej stworzonymi klonami. Jednak to jedynie kwestę ważne dla tych, którzy chcą bezpowrotnie zanurzyć się w produkcji Ubisoftu.

Dla tych nieco mniej związanych z marką z pewnością najważniejszą informacją jest tryb, jaki zaoferuje Beyond Good and Evil 2. Według samych twórców:

Beyond Good and Evil 2 to internetowa gra dla wielu graczy z bogatą kooperacją i doświadczeniem. W związku z tym, gra będzie dostępna tylko z połączeniem internetowym, aby mieć płynną nawigację, otrzymywać dynamiczne aktualizacje i grać z przyjaciółmi (co jest z pewnością lepsze, gdy grasz jako kosmiczny pirat!). Wybór pozostaje jednak Twój, więc granie solo w BGE2 jest absolutnie możliwe, jeśli jesteś tym z rodzaju samotnych kosmicznych piratów.

Dzięki takiej strategii oddalanie się od przyjaciół nie spotka się z żadnym ograniczeniem, a sama otoczka fabularna będzie (wbrew multiplayerowym oczekiwaniom) bogata. A przynajmniej taka jest na papierze.

Czytaj też: Beyond Good and Evil 2 z grywalną betą w przyszłym roku

Źródło: BGE2

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej