WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Beyond Good & Evil 2 mogło rozbrzmieć folkmetalowym utworem prosto z Indii

Rola ścieżki dźwiękowej w grach jest równie ważna, co utwory nadające rytm jakiejkolwiek zapowiedzi. Twórcy często decydują się na współpracę z raczej niszowymi twórcami przy oprawie audio w swoich grach i tak też chciał zrobić Ubisoft w Beyond Good & Evil 2. Ta produkcja, na którą czekamy już całkiem długo, początkowo miała być promowana utworem indyjskiego folkmetalowego zespołu Bloodywood pod tytułem Machi Bhasad.

Ubisoft skontaktował się z zespołem, aby ten skomponował i nagrał zupełnie nowy kawałek, który jest przedstawicielem zdecydowanie niszowego gatunku. Kto bowiem wiedział wcześniej o indyjskim folkmetalu, który brzmi tak, jak się spodziewacie. Łączy bowiem charakterystyczne dla tej kultury pobrzękiwanie sitaru, tambura, bansuri… oraz innych równie dziwnie brzmiących instrumentów, stanowiących wręcz podkład dla metalowego brzmienia.

Efekt końcowy może tylnej części ciała nie urywa, ale przynajmniej warto przesłuchać i zadecydować, czy taki motyw muzyczny byłby dobry dla Beyond Good & Evil 2. Gry, która ma wiele wspólnego z indyjską kulturą, co widać m.in. po grafice na miniaturce (powyżej).

Jeśli uważacie, że ”tak”, to muszę Was rozczarować, bo Ubisoft odrzucił ten utwór z niewyjaśnionych przyczyn. Zawinić mogło samo brzmienie albo nawet nieco kontrowersyjny tekst, który w dzisiejszych czasach mógłby ściągnąć na firmę tabun dziwacznych obrońców „nie wiadomo czego”. Zespół nie miał jednak zamiaru odstawiać na półkę swojej pracy, dlatego nagrał teledysk i udostępnił go w sieci.

Czytaj też: Epic Games Store skończy z podkradaniem gier na wyłączność, o ile Steam będzie więcej płacił

Źródło: YouTube