Reklama
aplikuj.pl

Bez naładowanej baterii ani rusz — tak pokazują najnowsze badania OnePlus

oneplus 10t

Zlecone przez OnePlus badanie pokazało, że większość z nas niechętnie wyjdzie z domu, gdy stan baterii w telefonie wskazuje mniej niż 20%. To akurat nie dziwi, w końcu jak to się mówi – „teraz bez telefonu, to jak bez ręki”.

Bez dobrej baterii w smartfonie ani rusz? Są najnowsze badania

Z okazji niedawnej premiery modelu OnePlus 10T 5G, marka OnePlus przeprowadziła interesujące badanie. Jego celem było sprawdzenie, jak zachowują się użytkownicy smartfonów w obliczu rozładowującej się baterii. 73% badanych stwierdziło, że niechętnie wyjdzie z domu, gdy bateria w ich smartfonie jest naładowana w mniej niż 20%. Niechęć jednak, jak pokazują badania, to najlżejsza reakcja. Niektórzy (5%) odczuwają ból głowy, kiedy poza domem ich smartfon ma niski stan baterii, a inni (7%) w takiej sytuacji mają problemy z koncentracją.

Takie wyniki raczej nie dziwią, obecnie używamy smartfonów niemal do wszystkiego, bo nie tylko do kontaktów z bliskimi, ale też do słuchania muzyki, płacenia, nawigacji. Mamy w nich zapisane dokumenty, bilety miejskie czy takie na pociąg. Dlatego perspektywa rozładowania sprzętu nie jest raczej czymś miłym. Podobnie wskazali też ankietowani, zapytani o stopień ważności urządzenia mobilnego w codziennym życiu – 61% respondentów odpowiedziało, że ich smartfon jest niezbędnym narzędziem w codziennych sprawach – od dostępu do bankowości elektronicznej, przez rezerwację biletów, po obsługę poczty służbowej.

Respondentów zapytano też, kiedy spadający poziom baterii stresuje najbardziej? Najwięcej osób (45%) wskazało, że podczas korzystania z Google Maps w celu znalezienia drogi, 25% w czasie spotkań ze znajomymi, a prawie 1/3 odczuwa największy dyskomfort, gdy pasek baterii świeci
na czerwono w trakcie wakacyjnego wyjazdu.

Badania potwierdzają, jak bardzo lubimy mieć pewność, że bateria w naszym smartfonie będzie niezawodna. OnePlus 10T 5G, to nasze najnowsze urządzenie, które w zaledwie 10 minut naładuje baterię na cały dzień. Z kolei na naładowanie od 0% do 100%, OnePlus 10T 5G potrzebuje tylko 19 minut, za sprawą ładowania SUPERVOOC o mocy 150W. Dzięki temu nasi użytkownicy nie muszą się martwić o stan baterii w ich smartfonach

– mówi Tuomas Lampen, European Head of Strategy, OnePlus.

Nie bez powodu badanie zostało przeprowadzone przy okazji premiery nowego flagowca firmy. OnePlus 10T 5G został bowiem wyposażony w baterię, którą do pełna naładujemy w zaledwie 19 minut. Dzięki temu jesteśmy łatwo w stanie uniknąć stresów związanych z perspektywą wyjścia z domu z prawie rozładowaną baterią, bo czas potrzebny na naładowanie smartfona jest naprawdę krótki. Weźmiemy prysznic czy wypijemy kawę – bateria jest już pełna.