Reklama
aplikuj.pl

Bezel-Free Kit, czyli jak pozbyć się ramek pomiędzy monitorami

Bezel-Free Kit

Kolejna nowość prosto z targów CES – Asus zapowiedział rozwiązanie, dzięki któremu  pozbędziecie się niechcianych ramek w konfiguracjach z kilkoma monitorami. Poznajcie Bezel-free Kit.

Jak pewnie wiecie, posiadanie kilku monitorów ułatwia w znacznym stopniu pracę, a nawet rozgrywkę w wielu tytułach. Niestety wiąże się to z małymi defektami w postaci ramek na łączeniach, które wprawdzie są coraz mniejsze, ale nadal przeszkadzają wielu użytkownikom. Asus wyszedł temu naprzeciw i zapowiedział Bezel-free Kit pozwalające na wyeliminowanie wszelkich powstałych pasków.

Bezel-Free Kit

Nie ma w nich nic skomplikowanego — są to zwyczajne nakładki ze szkła akrylowego umieszczane pomiędzy monitorami ustawionymi pod kątem 130 stopni tak, aby odbijały światło z ekranów. Niestety niosą za sobą pewny defekt, który polega na około dziesięcioprocentowej różnicy w jasności. W teorii mają współpracować z ROG Swift PG258Q oraz Strix XG258Q, ale w praktyce obsłużą wszystkie monitory z odpowiednimi grubościami ramek. Ich cena i data debiutu nie została ujawniona, ale wiemy, że trafią na rynek do końca 2018 roku.

Źródło: theverge.com