Reklama
aplikuj.pl

Bezgłośny komputer, dzięki piance z… miedzi

Odgłosy dochodzące z wnętrza komputera mogą przyprawić o ból głowy. Komputer działa przez noc, może ściągacie pliki, może wykonujecie jakieś długie symulacje. Czasami, przez te odgłosy nie można zasnąć. Niemiecka firma, nazywająca się Silent Power, znalazła dla was rozwiązanie. Stworzyli oni malutki komputer stacjonarny (wymiary 160 mm szer./100 mm gł./70mm wys.), który nie posiada wentylatorów. Użyli oni miedzianej pianki, która idealnie odprowadza ciepło z podzespołów.

Silent Power informuje, że produkcja urządzeń powinna nastąpić na wiosnę 2015 roku, jeśli zbiorą 45 tys euro (aktualny stan to 26 924 euro).

Komputer prezentuje się niezbyt ładnie – miedź psuje cały wygląd. Ale dzięki takiej strukturze, jest ona w stanie odprowadzić ciepło, z karty graficznej i procesora, podobno do 500 razy lepiej niż tradycyjne radiatory. Producent twierdzi, że temperatura cyrkulującego powietrza wewnątrz urządzenia nie przekroczy 50 stopni Celsjusza. Projekt jest aktualnie dostępny w przedsprzedaży. Najsłabsza specyfikacja zawiera m. in. procesor Intel quad-core i7-4785T 2.2 GHz, kartę graficzną NVIDIA GTX 760, 8GB pamięci RAM, Windows 8.1 oraz 500GB dysk twardy. Koszt takiego sprzętu wynosi 935$. Oczywiście, specyfikacja może ulec modernizacji wraz z wymaganiami nabywców. Czy to tanio, czy drogo za bezwzględną ciszę? Pozostawiam Wam to do oceny. Galeria poniżej przedstawia najnowsze zdjęcia zaprezentowane na stronie producenta.

Prototyp można zamówić pod tym adresem: http://www.silentpowerpc.de/deine-unterstützung/

Źródło: http://gizmodo.com/ i http://silentpowerpc.de