Bezstratna jakość muzyki w Apple Music. Nadchodzi plan HiFi

Wychodzi na to, że subskrybenci Apple Music będą wkrótce mogli cieszyć się bezstratną jakością muzyki, czyli planem HiFi, choć może nie być on dostępny dla wszystkich.

Apple Music – plan HiFi

Użytkownikom serwisów muzycznych coraz bardziej zależy na muzyce lepszej jakości niż ta, oferowana w planie podstawowym. Dlatego właśnie serwisy tworzą plany taryfowe, w których można cieszyć się muzyką w bezstratnej jakości. Plan HiFi znajdziemy na Tidalu, niedługo na Spotify, a także, jak się okazuje, również w Apple Music. I choć Szwedzi zapowiadali nowy plan kilka miesięcy temu, to prawdopodobnie Apple zdoła ich wyprzedzić.

W wersji  14.6 beta 1 muzycznej aplikacji Apple odnaleziono informacje, które wręcz wprost na to wskazują. Pojawiają się tam określenia “HiFi” czy “bezstratne audio”. Trudno więc nie domyślać się, nad czym Apple właśnie pracuje i co pojawi się już niedługo w Apple Music. Jednak przy wzmiankach o jakości audio pojawiły się również odniesienia do słuchawek Apple – AirPodsów Pro i Max, a także nowszych.

Czytaj też: HBO Max zaoferuje tańszy abonament, ale z reklamami

Ta wzmianka każe już poważnie zastanowić się, czy aby plan HiFi nie będzie dostępny jedynie dla posiadaczy nowych słuchawek z jabłuszkiem. Przypuszczenia potwierdzać mogą informacje znalezione w wersji beta, które sugerują, że bez podłączenia AirPodsów HiFi nie posłuchamy z Apple Music. Dodatkowo konieczne będzie przełączenie się na sieć 5G, która pozwoli na bezproblemowe korzystanie z nowej funkcji (zużywa ona więcej danych) bez przerw w odtwarzaniu czy zakłóceń, które mogłyby wynikać z kiepskiego połączenia z siecią.

Czytaj też: Na szyfrowane wiadomości w Messengerze i Instagramie jeszcze sobie poczekamy

Według doniesień Apple ma obniżyć podstawowy plan abonamentowy w Apple Music, choć jeszcze nie wiemy, czy to prawda. Jednak mówi się, że Hi-Fi kosztować ma 9,99 dolara za miesiąc korzystania, więc może w plotkach o obniżce jest ziarno prawdy. Spekuluje się, że nowy plan zostanie zaprezentowany w czerwcu.