WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Z BikerTop rower sprawdzi się nawet w deszczu

Kiedy pogoda na zewnątrz daje wiele do życzenia, przejażdżka na rowerze może stać się utrapieniem. Pomijając niskie temperatury, opady deszczu i śniegu, to katorga dla rowerzystów, którą można rozwiązać „parasolem na rower” BikerTop prosto z Włoch.

Porównanie BikerTop do parasola nie jest przesadą, bo kiedy ten gadżet nie jest używany, leży złożony w torbie na kierownicy. Jego rozłożenie jest z kolei kwestią kilkunastu sekund, bo wymaga tylko wyjęcia dwóch aluminiowych prętów i wysunięcia ich teleskopowych ramion z elastycznej osłony przeciwdeszczowej z wodoodpornego nylonu z przezroczystą przednią szybą z poliuretanu.

Cały proces rozkładania zajmuje podobno tylko od 10 do 15 sekund, a wytrzymałość sprowadza się do wiatru wiejącego z prędkością do 35 km/h. Brakuje tylko wycieraczki tej poliuretanowej szyby, ale za to mamy szklane odblaskowe koraliki, aby w nocy być bardziej widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj też: Czy tak inspirowany motocyklem elektryczny rower… to nadal rower? Oto Cyrusher Everest XF900

BikerTop waży 3 kg i posiada wewnętrzną kieszeń transportową na telefon, czy butelkę z wodą (via New Atlas). Cena? Sporo, bo całe 167 euro w ramach kampanii na Indiegogo, podczas gdy jej cena detaliczna osiągnie aż 279 euro, kiedy wszystko uda się firmie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News