WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Bitcoin ponownie zaczyna zyskiwać na wartości

Wartość Bitcoina wzrosła o ponad 7% i przebiła właśnie barierę 8000$. W momencie pisania newsa, jego wartość wynosi 8347$ i utrzymuje tendencję wzrostową. Co ciekawe, dzieje się to po podniesieniu hash rate wydobywania do 155% – miało to miejsce 13 lipca.

Bitcoin w okresie swojej świetności osiągnął wartość 20000$, a pod koniec czerwca jego wartość spadła do jedynie 5900$. W lipcu zaczęły się już powolne wzrosty cen, ale bez jakiegoś nagłego zrywu. Warto pamiętać, że jeśli cena Bitcoina zacznie stale rosnąć, to może tempo wzrostu zwiększyć się, a kryptowaluta może osiągnąć potężną wartość. Poprzednim razem osiągnięcie maksymalnej wartości, po początkach regularnych wzrostów, zajęło 7 miesięcy, więc to możliwe, że i tym razem tak będzie.

Następny cel Bitcoina to 10000$. Ale analitycy mówią, że nawet 9500$ będzie ciężko osiągnąć i jeśli tak się stanie, to będzie to sukces. Historia sugeruje, że dopiero w październiku/listopadzie może być nagły i mocny wzrost wartości, więc wstrzymajcie się ze sprzedażą  kryptowaluty do tego momentu.

Źródło: https://www.neowin.net/